Komentāri
Lielvārdes aviācijas bāzē NATO karavīri godina karos kritušos
Foto: F64

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē šodien ar atceres brīdi NATO karavīri pieminējuši Pirmā pasaules kara beigu gadadienu, godinot gan Pirmajā, gan Otrajā pasaules karā kritušos.

Ceremonija sākās ar divu minūšu klusuma brīdi. Godinot kritušos, NATO karavīri pie apģērba piesprauda sarkanas magones un sarkanbaltsarkanās lentītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmā pasaules kara beigu gadadiena parasti tiek godināta novembra otrajā svētdienā, un šī piemiņas diena arī plaši zināma kā Magoņu diena, jo šajā dienā kritušos godina, pie apģērba piespraužot mākslīgu sarkanās magones ziedu. Šobrīd šī piemiņas diena kļuvusi arī par brīdi, kurā tiek pieminēti visos 20. gadsimta karos kritušie.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl