Lielo kapu draugu sašutums neko nemaina – “kapu tramvajs” tomēr būs, un to uzraudzīs Rīgas satiksme!

0 Komentāru
Lielo kapu draugu sašutums neko nemaina – “kapu tramvajs” tomēr būs, un to uzraudzīs Rīgas satiksme!
Foto: facebook/rigassatiksme.lv

Rīgas dome spērusi soli uz priekšu Skanstes tramvaja līnijas projekta īstenošanā – par spīti tam, ka daļa rīdzinieku pret to iebilst. Domes Satiksmes komiteja otrdien, 27. septembrī, atbalstīja līguma slēgšanu ar uzņēmumu Rīgas satiksme par jaunās tramvaja līnijas izbūvi. Līdz ar to uzņēmums varēs ķerties pie tehniska projekta sagatavošanas. Rīgas domes politiķi joprojām sola, ka tramvajs neies cauri Lielajiem kapiem, kas raisījis visskaļākos iebildumus.

Jaunās Skanstes tramvaja līnijas projekta galvenais virzītājs ir pašvaldībai piederošais uzņēmums Rīgas satiksme, kurš iemantojis slavu ar necaurspīdīgu finanšu plūsmu un daudziem skandāliem. Tagad pašvaldības uzņēmums vēlas ķerties klāt, iespējams, dārgākā Rīgas infrastruktūras projekta realizācijai, pēc 32 gadu pārtraukuma galvaspilsētā izbūvējot jaunu tramvaja līniju. Tā sauktais Skanstes loks, savienotu 5. un 6. tramvaja līniju. Lai projektu īstenotu, Rīgas dome tika aicināta kļūt par projekta partneri.

Ēriks Šulcs, Rīgas Satiksmes departamenta pārstāvis:

Rīgas dome ir partneris, kas piedāvā Rīgas satiksme platības uz ielām, lai varētu realizēt šo projektu, kamēr Rīgas satiksme saņem Eiropas Savienības finansējumu.

Deputāti tika brīdināti, ka kavēties ar līguma slēgšanu vairs nevar, jo ir risks zaudēt Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Bažas gan par projektu pauda opozīcija, jo joprojām nav skaidrs, kāds būs trases izvietojums un vai tas skars Lielos kapus.

Foto

Jānis Feldmanis, Rīgas domes Satiksmes komitejas deputāts:

Jūs taisīsiet tramvaja līniju caur kapiem?! Vai nebija citas alternatīvas?

Ēriks Šulcs, Rīgas Satiksmes departamenta pārstāvis:

Tika piedāvāti dažādi risinājumi, Eiropas Komisijas pārstāvji izvēlējās šo, kā pieņemamāko.

Jautājumus projekta virzītajam mēģināja uzdot arī Lielajiem kapiem tuvumā dzīvojošo māju iedzīvotāji, taču komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks vārdu nedeva, jo tas neesot ļauts.

Andris Gobiņš, Lielo kapu draugu pārstāvis:

Es esmu satriekts par to, ar kādu brutalitāti Ušakovs pretēji iedzīvotāju interesēm virza vienu projektu, kas nāk par labu atsevišķiem miljonāriem, kam pieder zemes Skanstes ielas rajonā.

Par spīti protestiem un aicinājumiem vairāk iesaistīt sabiedrību jautājuma izlemšanā, valdošajai koalīcijai nobalsojot, Rīgas satiksme saņēma atļauju sākt gatavot tramvaja līnijas tehnisko projektu, kas noteiks tās izvietojumu.

Saskaņa arī sola, ka, lai arī projektu kūrēs Rīgas satiksme, iedzīvotāji tiks informēti par projekta turpmāko gaitu. Vai to varēs arī vēl ietekmēt, skaidrības gan ir krietni mazāk.

Video

Save

Save

0 Komentāru