23 komentāri

Šodien lielas diskusijas Satversmes tiesā bija par nodokli, kas pagaidām ir spēkā, bet nākamgad – ar vai bez tiesas palīdzības tiks pamatīgi revidēts. Vairāki desmiti Latvijas uzņēmēju uzskata, ka pirms diviem gadiem budžetu lāpot ieviestais solidaritātes nodoklis īpaši lielo algu saņēmējiem ir antikonstitucionāls.

Ar lūgumu atcelt, viņuprāt, netaisnīgo solidaritātes nodokli Satversmes tiesā vērsās aptuveni 40 uzņēmēju, kuri ienākumi gadā pārsniedz 48 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas ir slieksnis, virs kura jāsāk maksāt solidaritātes maksājums. Iesniedzēji uzskata, ka likums pārkāpj taisnīguma principu, jo nodoklis nav jāmaksā visiem strādājošiem ar lieliem ienākumiem, bet tikai mazai daļai, kuri saņem algu. Tāpat tiek akcentēts, ka solidaritātes nodokļa maksātājiem nav motivācijas nodokli maksāt, jo pretī netiek solītas sociālās garantijas bezdarba gadījumā vai aizejot pensijā.

Šodien Satversmes tiesā sāka izskatīt šo lietu. Pieaicināti arī virkne ekspertu. Arodbiedrību šefs Egīls Baldzēns aptuveni 5000 lielāko algu saņēmējus aizstāv, piekrītot, ka solidaritātes nodoklis līdz galam nebija pārdomāts.

Lietas izskatīšana turpināsies rīt, kad tiks uzklausīti politiķi, kas savulaik nodokļa ieviešanu aizstāvēja. Vairums nāk no partijas “Vienotība”. Viņi atzīst, ka Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kurā ir šāda veida solidaritātes nodoklis, taču to esot bijis jāievieš, lai mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Saeimas deputāti arī uzsver, ka līdz ar šogad pieņemto nodokļu reformu pārmaiņas gaidāmas gan pašā solidaritātes nodoklī, gan citos, tāpēc apšaubīt minētā nodokļa taisnīgumu neesot pamata.

TOP komentāri

 • Aigars Adamovičs
  +43 +43 0

  Aigars Adamovičs

  Mazo algu saņēmēji arī varētu sākt tiesāties par netaisnību!
 • Janis Jersovs
  +42 +41 -1

  Janis Jersovs

  Tas kurs ar tautas palidzibu pelna vairak ari maksa vairak tads likums darbijas visa Eiropa.
 • Lauma Bodniece

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl