23 komentāri

Šodien lielas diskusijas Satversmes tiesā bija par nodokli, kas pagaidām ir spēkā, bet nākamgad – ar vai bez tiesas palīdzības tiks pamatīgi revidēts. Vairāki desmiti Latvijas uzņēmēju uzskata, ka pirms diviem gadiem budžetu lāpot ieviestais solidaritātes nodoklis īpaši lielo algu saņēmējiem ir antikonstitucionāls.

Ar lūgumu atcelt, viņuprāt, netaisnīgo solidaritātes nodokli Satversmes tiesā vērsās aptuveni 40 uzņēmēju, kuri ienākumi gadā pārsniedz 48 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas ir slieksnis, virs kura jāsāk maksāt solidaritātes maksājums. Iesniedzēji uzskata, ka likums pārkāpj taisnīguma principu, jo nodoklis nav jāmaksā visiem strādājošiem ar lieliem ienākumiem, bet tikai mazai daļai, kuri saņem algu. Tāpat tiek akcentēts, ka solidaritātes nodokļa maksātājiem nav motivācijas nodokli maksāt, jo pretī netiek solītas sociālās garantijas bezdarba gadījumā vai aizejot pensijā.

Šodien Satversmes tiesā sāka izskatīt šo lietu. Pieaicināti arī virkne ekspertu. Arodbiedrību šefs Egīls Baldzēns aptuveni 5000 lielāko algu saņēmējus aizstāv, piekrītot, ka solidaritātes nodoklis līdz galam nebija pārdomāts.

Lietas izskatīšana turpināsies rīt, kad tiks uzklausīti politiķi, kas savulaik nodokļa ieviešanu aizstāvēja. Vairums nāk no partijas “Vienotība”. Viņi atzīst, ka Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kurā ir šāda veida solidaritātes nodoklis, taču to esot bijis jāievieš, lai mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Saeimas deputāti arī uzsver, ka līdz ar šogad pieņemto nodokļu reformu pārmaiņas gaidāmas gan pašā solidaritātes nodoklī, gan citos, tāpēc apšaubīt minētā nodokļa taisnīgumu neesot pamata.

TOP komentāri

 • Aigars Adamovičs
  +43 +43 0

  Aigars Adamovičs

  Mazo algu saņēmēji arī varētu sākt tiesāties par netaisnību!
 • Janis Jersovs
  +42 +41 -1

  Janis Jersovs

  Tas kurs ar tautas palidzibu pelna vairak ari maksa vairak tads likums darbijas visa Eiropa.
 • Lauma Bodniece

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl