Lieli dziedātāji Siguldas pusē – stāsts par ģimeni, kas simtgades Dziesmu un deju svētkos kāps uz Mežaparka estrādes

Pievienot komentāru

Turpinot stāstu sēriju “Sadziediet, sasadancojiet!”, TV3 Ziņas ciemojās Siguldas pusē pie Vētru ģimenes.

Gan vecāki, gan viņu atvases ir lieli dziedātāji, visi trīs bērni jau vairākus gadus dzied vienā korī. Latvijas simtgades Dziesmusvētki būs kārtējā reize, kad visa ģimene kāps uz Mežaparka estrādes. Tomēr gaidīti Vētrām ir arī nākamie Dziesmu svētki, kad tie svinēs apaļo 150 gadu jubileju.

Vētru ģimenē bez kopīgas dziedāšanas nav iedomājami nevieni svētki un plašs ir arī viņu repertuārs – gan vecāki, gan bērni dzied koros un piedalījušies teju visos pēdējo gadu dziesmu svētkos.

Vētru ģimenes vecāki ir dziedātāji ar pamatīgu stāžu, kopā dziedājuši vairākos koros, no kuriem pēdējais ir Siguldas jauktais koris “Spārni”.

Tikmēr Vētru ģimenes atvases jau vairākus gadus par savu kori sauc Garkalnes novada jaukto kori “PaSaulei”, ar kuru kopā piedzīvoti gan Dziesmu svētki, gan apbraukātas daudzas valstis, piedaloties un plūcot laurus starptautiskos konkursos.

Vētru ģimenei saglabājušas desmitiem piespraudes, uzlīmes, bukleti, nošu grāmatas un dažādi citi Dziesmu un deju svētku atribūti. Šīs vasaras svētkiem Vētras ir gatavi, repertuārs jau apgū

Bērni savulaik arī dejojuši tautu dejas, spēlējuši pūtēju orķestrī, tomēr kopš vidusskolas beigšanas nu palikuši uzticīgi dziedāšanai. Viņi visi ir vienisprātis, ka Dziesmu svētkos būt koristam ir daudz vieglāk nekā, piemēram, dejot.

Simtgades dziesmu un deju svētki Vētrām solās būt emocionāli piepildīti, tomēr galvenais mērķis ir nevis šie, bet nākamie svētki.

 

Lasi vēl