Lieldienu brīvdienās policija konstatējusi divreiz vairāk ar Covid-19 saistītu pārkāpumu

0 Komentāru
Lieldienu brīvdienās policija konstatējusi divreiz vairāk ar Covid-19 saistītu pārkāpumu
PAULA ČURKSTE, LETA

Lieldienu brīvdienās Valsts policija (VP) konstatējusi aptuveni divas reizes vairāk ar Covid-19 saistīto ierobežojumu pārkāpumus nekā ikdienā, informēja VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.

Iepazīstinot ar statistiku par trīs Lieldienu brīvdienām, Arājs Latvijas Radio pastāstīja, ka tajās tika konstatēti 857 ar Covid-19 saistīto ierobežojumu pārkāpumi, tostarp aptuveni 600 gadījumos cilvēki nav ievērojuši pulcēšanās ierobežojumus. Par pārkāpumiem piemērotie sodi svārstījušies no desmit līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro.

Arī uz autoceļiem brīvdienas bijušas mazliet spraigākas nekā ikdienā – pieķerts aptuveni par trešdaļu vairāk ātruma pārkāpēju, kā arī 45 dzērājšoferi, kas ir līdzīgi kā pērno Lieldienu brīvdienās, informēja Arājs. Trīs dienās kopumā Latvijā fiksēti 162 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas 36 personas, bet divas gājušas bojā.

Vaicāts, kādas šīs Lieldienas bijušas salīdzinājumā ar pērnajām, kas arī tika aizvadītas Covid-19 ēnā, Arājs atbildēja, ka “iekšējā sajūta un skaitļi varbūt parāda, ka cilvēki ir noguruši no ierobežojumiem un kaut kādā brīdī paslīd kāja – gribas izskriet satikties un vēl kaut ko”.

Viņš piebilda, ka tagad var runāt tikai par policijas apkopoto statistiku, bet reālā situācija par to, cik atbildīgi un prātīgi cilvēki pavadījuši Lieldienas, izgaismosies tuvāko dienu saslimstības ar Covid-19 rādītājos.

0 Komentāru