Lielbritānijas valdību padomnieki iesaka rekomendēt Covid-19 vakcīnas bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem

0 Komentāru
Lielbritānijas valdību padomnieki iesaka rekomendēt Covid-19 vakcīnas bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem
AFP/SCANPIX

Lielbritānijas centrālās valdības un reģionu valdību padomnieki veselības jautājumos pirmdien ieteikuši visiem bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem rekomendēt vakcinēšanos pret Covid-19, bet nepieprasīt to.

Neņemot vērā veiksmīgo vakcinēšanas kampaņu, Lielbritānijā koronavīruss turpina strauji izplatīties, un amatpersonas bažījas, ka pēc mācību gada sākuma situācija var vēl vairāk pasliktināties.

Taču bērnu vakcinēšana pret Covid-19 ir pretrunīgs jautājums, kas izsaucis asas debates sabiedrībā.

Lielbritānijas Apvienotā vakcinācijas un imunizācijas komiteja (JCVI), kas dod padomus Lielbritānijas veselības departamentiem, uzskata, ka labums no bērnu vakcinēšanas, raugoties primāri no veselības perspektīvas, ir uzskatāms par pārlieku nelielu, lai atbalstītu universālu programmu citādi veselu bērnu vakcinēšanai.

Taču Anglijas, Skotijas, Velsas un Ziemeļīrijas valdību galvenie padomnieki veselības jautājumos pauda viedokli, ka vakcīnas būtu jādara pieejamas, vispirms ņemot vērā plašākus jautājumus, piemēram, izglītību un veselību. Viņi norādīja, ka 12 līdz 15 gadus vecu bērnu vakcinēšana palīdzēs samazināt Covid-19 izplatību, kas ir būtiski cīņā ar pandēmiju.

Pašreizējais plāns paredz, ka bērni saņems tikai vienu Covid-19 vakcīnas devu, un JCVI lūgts savākt datus par to, vai otrā deva būs nepieciešama.

Lasi vēl:

0 Komentāru