Lielbritānijas latviešus VID neinteresē

7 komentāri
Lielbritānijas latviešus VID neinteresē
Foto: LETA

Lielbritānijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi šajā nedēļas nogalē nesteidza klātienē tikties ar speciāli uz Apvienoto Karalisti atbraukušajiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvjiem, svētdien vakarā vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Lai arī latviešu kopiena, pēc neoficiāliem datiem, Lielbritānijā tiek lēsta ap 150 000 cilvēku, uz Latvijas vēstniecībā sarīkoto tikšanos ar VID pārstāvjiem bija ieradušies tikai desmit.

Sociālajos tīklos VID vizīte bija sacēlusi lielu ažiotāžu. Cilvēku attieksme bija klaji negatīva, uzskatot, ka mērķis ir tikai un vienīgi represijas. Kāds sociālo tīklu lietotājs sprieda: ”Brauks VID te iekasēt tax starpību, vismaz centīsies…” Kāds cits norādīja: ”Lai VID nākamreiz uz Norviču atbrauc, cik ātri atbrauks, tikpat ātri aizbrauks!”

VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone vērtēja, ka viņai kā valsts iestādes vadītājai bija pirmajai jāsper solītis pretī, lai varētu uzrunāt tautiešus Lielbritānijā. ”Šis mērķis nu nekādā gadījumā, tā kā sociālajos tīklos vai vienalga kur viņš ir izskanējis, ka mēs kaut kādā veidā mēģināsim tvarstīt nodokļu nemaksātājus,” norādīja Pētersone.

Savukārt Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis pauda nožēlu par tiem cilvēkiem, kuri neatnāca uz tikšanos. ”Es domāju, viņi noteikti ir zaudētāji,” vērtēja vēstnieks.

FMR Advisory menedžere Anna Aleka, kas uz Lielbritāniju pārcēlās, lai mācītos, un dzīvo tur jau desmit gadus, sapņo par atgriešanos Latvijā un sava biznesa sākšanu. Anna ir gandarīta par tikšanos, jo tās laikā paspēja noskaidrot tieši sev interesējošus jautājumus. ”Kā pilsonim tomēr gribas dot kaut ko atpakaļ, vai nu uzsākot biznesu, vai nu atgriezies uz visiem laikiem. Uz kurieni tas mani aizvedīs, uz kuru ceļu, to rādīs vienkārši nākotne,” atzina Anna.

Pēc VID rīcībā esošajiem datiem, 2013.gadā ne tikai Apvienotajā Karalistē, bet vispār ārzemēs oficiāli strādāja tikai nedaudz vairāk nekā 6000 cilvēku. Tas nozīmē, ka neskaitāmi tūkstoši Latvijas pilsoņu nav nokārtojuši savas saistības ar valsti, kā arī nav iesnieguši gada deklarācijas, kas ir obligātas visiem, kuri strādā ārzemēs un nav atteikušies no Latvijas nodokļu maksātāja statusa.

7 komentāri