Lielbritānijā cildināti uzņēmīgākie un izcilākie latvieši

1 komentārs
Lielbritānijā cildināti uzņēmīgākie un izcilākie latvieši
Foto: Ilze Ceple/"Bērzes Strazdi"

Svētdien, 31. decembra vakarā, Daugavas Vanagu fonda Lielbritānijā lauku īpašumā “Straumēni” noticis īpašs diasporas latviešu gada nogales pasākums – “Latviešu gada balva Lielbritānijā 2017” apbalvošanas ceremonija un Jaungada labdarības balle.

Kā informē pasākuma organizatori, tajā godināti izcilākie un veiksmīgākie latviešu kopienas Anglijā pārstāvji sešās kategorijās un vākti ziedojumi Anglijas latviešu labdarības projektam – ārpusstundu izglītības “Robotika” ieviešanai Latvijas internātskolās.

Lielbritānijas latviešu asociācija un lielāko latviešu pasākumu organizatori Anglijā “Bērzes Strazdi” šoruden izsludināja pieteikšanos apbalvojumam “Latviešu gada balva Lielbritānijā 2017”, kas pirmo gadu tika pasniegta sešās nominācijās – izglītībā, kultūrā, sportā, medijos, uzņēmējdarbībā un ieguldījums latviešu diasporā/labdarībā.

“Latviešu gada balvu Lielbritānijā 2017” kultūras kategorijā saņēma kokļu spēles entuziasti  un folkloras kopa “Kokļu Zapte” no Londonas. Labākā darbinieka vai iestādes izglītības jomā balvu saņēma 2011. gadā izveidotā Pīterboro latviešu skoliņa “Pūcītes akadēmija” un tās vadītāja Inese Asermane. Sporta kategorijā uzvarētāja laurus plūca Anglijā dzīvojošais latviešu pusvidējā svara MMA cīkstonis Madars Bertholds – Fleminas jeb “Latviešu Ekspresis”, kurš šobrīd ir Lielbritānijas reitingu pirmais numurs svara kategorijā līdz 77 kilogramiem starp amatieriem un veiksmīgi debitējis profesionālajā līgā.

Lielbritānijas latviešu mediju kategorijā balvu saņēma LTV “Panorāma” žurnāliste un korespondente Apvienotajā Karalistē Ilze Kalve, bet uzņēmējdarbības kategorijā latvieša Mario Svētiņa 2014. gadā izveidotais mēbeļu  projektēšanas, izgatavošanas un uzstādīšanas uzņēmums Lielbritānijā “Mario Furnitures”.

“Ieguldījums diasporā un labdarībā Latvijai” kategorijā apbalvojums tika piešķirts tautas balsojuma uzvarētājai Lijai Bahai – Kaufmanei no Mančesteras, kura, vairāku gadu garumā koordinējot un realizējot labdarības iniciatīvas,  palīdzējusi neskaitāmām mazturīgām ģimenes Latvijā, kā arī ir labdarības organizācijas Latvijā “Palīdzēsim viens otram” brīvprātīgais darbinieks Lielbritānijā.

Ceremonijas noslēgumā tika pieminēta 2017. gadā mūžībā aizgājusī latviešu diasporas Anglijā publiciste, sabiedriskā aktīviste un tiesību konsultante Laima Brencs, kuras ģimenes locekļiem tika pasniegta īpaša piemiņas balva un latviešu medija Lielbritānijā “Anglo Baltic News” ceļojošā – Laimas Brencs vārdā nosauktā balva “Par ieguldījumu latviešu diasporas sabiedrībā Apvienotajā Karalistē”. Tā tika izveidota ar mērķi novērtēt un motivēt latviešus Lielbritānijā un katru gadu tiks pasniegta par darbu sabiedrības labā, palīdzot un atbalstot tautiešus svešumā.

Ar “Latviešu gada balva Lielbritānijā 2017” pasniegšanu ir iedibināta tradīcija katra gada beigās noteikt latviešu uzņēmīgākos un izcilākos tautiešus latviešu kopienā Apvienotajā Karalistē. Tautas balsojumā mēneša garumā tika noteikti trīs galvenie fināla pretendenti katrā no kategorijām, par kuriem balsoja īpaša žūrija, kura ir kompetenta nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes. Kopumā latviešu diasporas tautas balsojumā piedalījās tautas izvirzītie 49 kandidāti, par kuriem kopumā tika nodotas 17 124 balsis.