Lielauces pagasts – vieta, kur truši dzīvo mazās pilīs un muižās

1 komentārs

Auces novada apskates objekti tagad redzami vienuviet – Lielauces pagastā izveidotas to miniatūras. Turklāt miniatūrās pilis un muižas apdzīvo truši.

Piemēram, īstā Lielauces pils atrodas Lielauces ezera krastā, un tā piederējusi pirmā Kurzemes hercoga Gotharda Ketlera dēlam Fridriham. Viņš tur dzīvojis 17. gadsimtā. Tagad vēsturiskās ēkas miniatūrā versija apskatāma Arņa un Sanitas Fišeru mājas pagalmā, un tajā dzīvo vairāki šķirnes truši.

Sanita Fišers
“Auces novads miniatūrā” saimniece

Ideja sākās ar to, ka mēs pārcēlāmies uz laukiem un domājām, – ko cilvēks no pilsētas var darīt laukos?

Saimniecība Lielauces pagastā sākusies ar vistām un zosīm, tad pievienojušies arī truši, un radusies ideja pagalmā izveidot ko interesantu. Tā tapusi Lielauces pils, Bēnes muiža, Vecauces pils un Auces novada pašvaldības administrācijas ēka miniatūrā.

“Truši jūtas ļoti labi, viņiem ļoti patīk, ka tur ir divos stāvos un var skraidīt. Trusis jūtas kā īstā pilī,” min “Auces novads miniatūrā” saimnieks Arnis Fišers.

Bēnes muiža celta 16. gadsimta beigās, un tās pēdējais īpašnieks bija barons fon Birkenšteins. Tagad Bēnes pagastā dzīvo vien 2 000 iedzīvotāju, tāpēc miniatūru īpašnieki cer, ka šādā veidā izdosies arī popularizēt Auces novadu.

Sanita Fišers
“Auces novads miniatūrā” saimniece

Man nesen zvanīja viena maza skoliņa un teica, ka gribot braukt ciemos. Viņi gribot redzēt Auces pilis un gribot arī atbraukt paskatīties mazās pilis.

Tā kā sētā mitinās ne tikai truši, bet arī citi dzīvnieki, saimnieki jau domā par nākamo objektu izveidi – tuvā nākotnē šeit taps Īles baznīca un Ķeveles avoti. Pagaidām gan vistas un zosis, kā smej saimniece, mitinās komunālajos dzīvokļos.

Kā izrādās, gandrīz visiem 40 trušiem, kas mitinās pilīs, vēl neesot izdomāti gana karaliski vārdi. Tāpēc garaušu saime gaida ciemos pirmos viesus, kuriem šo uzdevumu uzticēt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl