2 komentāri

Spītējot drēgnajam laikam, tūkstošiem cilvēku šodien piedalījās Latvijas sakopšanas darbos. Lielās talkas dalībniekiem ir gan lielais, gan daudzi mazie mērķi – sakopt tās vietas, kur piedrazots. Lielais mērķis ir panākt, lai jau nākamgad, uz valsts simtgadi, Latvija būtu zaļākā valsts pasaulē.

Oficiāli talka sākās plkst. 9.00 rītā. Vispirms pienāca ziņas, ka visbrašāk talko Latgalē. Pamazām aktīvāki kļuva arī citi novadi.

Lielās talkas patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis palīdzēja sakopt Kokmuižas parku Kocēnos, talkojot kopā ar kolēģiem un bērnu aprūpes centra “Ozoli” bērniem.

Foto

Liela rosība valdīja arī Rīgā. Piemēram, Lielajos kapos aktīvisti ne tikai grāba lapas un vāca gružus, bet cēla kapu pieminekļus un krustus. Talkotāji pie Mārupītes krāva sarīkoja Interesantākie gruži izlikti apskatei. Tostarp izsviesti mobilie telefoni, radiovadāms kuteris.

Pēc kārtīgi padarīta darba – labi jāatpūšas. Talkotāji ēda zupu, sviestmaizes un bulciņas. Lielās talkas aktivitātēs piedalījās daudz bērnu. Viņi ne vien čakli palīdzēja pieaugušajiem, bet arī atrada laiku citām aktivitātēm. Slikto laika apstākļu dēļ uz nākamo nedēļu talku pārcēla Ciblā un Cēsīs.

 

Lasi vēl