Lielās intereses dēļ vietnē “manavakcina.lv” izveidojusies “gara rinda”

3 komentāri
Lielās intereses dēļ vietnē “manavakcina.lv” izveidojusies “gara rinda”
PAULA ČURKSTE, LETA

Piektdienas rītā sākusies pieteikšanās vakcīnai pret Covid-19 vietnē  ”www.manavakcina.lv”, taču lielās noslodzes dēļ vietnes darbība ir palēnināta jau neilgi pēc reģistrācijas atvēršanas, novēroja portāls Skaties.lv.

Lielā apmeklējuma dēļ mājaslapas darbības nodrošināšanai izveidota virtuālā gaidīšanas rinda.

“Lapai šobrīd ir ļoti liels apmeklētāju skaits. Lai nodrošinātu tās darbību, ir izveidota virtuālā rinda. Neuztraucieties, Jūsu reģistrēšanās laiks vakcīnai neietekmēs Jūsu vakcīnas saņemšanas laiku,” teikts paziņojumā mājaslapā.

Tāpat norādīts aicinājums nevērt ciet konkrēto lapu. “Jūs tiksiet novirzīts uz “manavakcina.lv”, tiklīdz pienāks Jūsu kārta,” sacīts mājaslapā.

Apmeklētājiem tiek norādīts aptuvenais gaidīšanas laiks. Kā novēroja portāls Skaties.lv, tas var ieilgt līdz dažām minūtēm vai stundām, gaidīšanas laikam ik pa brīdim samazinoties.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Kā vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), vietnes “manavakcina.lv” jauda esot pietiekama, taču “tā kā autorizācija, lai pieteiktos vakcīnai, ir jāveic caur vietni “Latvija.lv”, tad lielā pieprasījuma dēļ tās darbība ir traucēta.” Šobrīd tiek palielināti “Latvija.lv” resursi.

Tāpat SPKC informē, ka pirmajās mājaslapas darbības minūtēs pieteikumu intensitāte sasniedza 3000 cilvēku minūtē.

Tie, kam piereģistrēties izdodas, saņem īsziņu no adresāta “vm.gov.lv” ar tekstu: “Paldies! Jūs esat piereģistrējies savai vakcīnai pret Covid-19! Kad tuvosies Jūsu kārta, laicīgi dosim ziņu. Pieteikuma aplūkošanai vai labošanai pieslēdzies “manavakcina.lv””.

Apstiprinājums atnāk arī e-pastā, kurā papildus norādīts, ka precīza informācija par laiku un vietu vakcīnas saņemšanai tiks sūtīta uz e-pastu vai tālruņa numuru, kas norādīts reģistrējoties. “Lūdzu, turpiniet ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Šobrīd tas ir vienīgais veids, kā kontrolēt vīrusa izplatību,” uzsvērts ziņojumā.

Savukārt Veselības ministrija aicina iedzīvotājus neuztraukties un nesteigties reģistrēt savus pieteikumus pirmajās vietnes darbības dienās.

Par vietnes darbības traucējumiem ziņo arī vairāki mikroblogošanas vietnes “Twitter” lietotāji.

Kā ziņots, agrīnā pieteikšanās oficiāli tika atvērta piektdien plkst.10.

Agrīnās pieteikšanās mērķis ir efektīvi plānot vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas. Iedzīvotāji tiek aicināti nesteigties reģistrēt savus pieteikumus pirmajās vietnes darbības dienās. Pirmie vakcīnas saņems tie iedzīvotāji, kas iekļauti prioritārajās grupās. Visi pārējie viena kalendārā mēneša laikā saņemtie iedzīvotāju pieteikumi tiks apstrādāti vienlīdzīgi, pēc nejaušības principa.

Jau tuvākajā laikā, 8. februārī, tiks atvērta arī vakcinācijas tālruņa līnija ar tālruņa numuru 8989, kas būtiska daudziem iedzīvotājiem, tostarp arī daļai senioru. Iedzīvotāji virs 60 gadu vecuma ir arī viena no pirmajām prioritārajām grupām, kas tiks aicināta vakcinēties – gan tie, kas paši būs pieteikušies, gan arī tie, kurus ģimenes ārsti būs uzrunājuši.

Ņemot vērā, ka šis tālruņa numurs ir nepieciešams, lai nodrošinātu pēc iespējas plašākam personu lokam iespēju agrīni pieteikties vakcinācijai, tam tiks nodrošināts bezmaksas izsaukums, tāpat kā tas ir tālruņa numuram 8303, kas nodrošina vienotu pieteikšanos uz Covid-19 testa veikšanu.

Tāpat plānots, ka elektronisko sakaru komersantam, kas nodrošinās tālruņa 8989 darbību, netiks piemērota valsts nodeva par numerācijas lietošanas tiesībām.

Vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga. Vietne palīdzēs iegūt informāciju par iedzīvotāju nodomu vakcinēties, kā arī efektīvi plānot vakcinācijas kabinetu noslodzes.

Vietne ”www.manavakcina.lv” ir pirmais no plānotajiem veidiem, kā iedzīvotāji Latvijā varēs pieteikties vakcīnas pret Covid-19 saņemšanai. Šobrīd turpinās darbs pie pārējo reģistrēšanās veidu ieviešanas. Par katra reģistrācijas veida darbības uzsākšanu Veselības ministrija nodrošinās detalizētu informāciju.

Drīzumā vietne ”www.manavakcina.lv” būs pieejama arī krievu valodā.

Kopumā Latvijas iedzīvotāji varēs reģistrēties vakcīnas saņemšanai četros veidos – vietnē ”www.manavakcina.lv”, zvanot pa bezmaksas tālruni (tālruņa līnija sāks darbu februāra laikā), darba devēji varēs iesniegt savu darbinieku sarakstus (primāri iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties individuāli, negaidot darba devēja rīcību), kā arī ar ģimenes ārstu palīdzību.
Vakcinācijas kārtība tiks plānota pēc prioritāro grupu principa, kur priekšroka vispirms tiek dota cilvēkiem, kuru dzīvība vai veselība Covid-19 dēļ ir visvairāk apdraudēta. Iedzīvotāju prioritārās grupas ir šādas: veselības aprūpes darbinieki, ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un to klienti, personas virs 60 gadu vecuma, personas ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kam ir noteiktas hroniskas un imūnsupresējošas slimības, personas, kas mājās aprūpē smagi slimas personas, izglītības iestāžu darbinieki, operatīvo dienestu darbinieki, nozaru identificētie kritiskie darbinieki, uzņēmumu darbinieki, kas saskaras ar lielu skaitu cilvēku un kur nevar ievērot divu metru distanci un tad visa sabiedrība. Iedzīvotāji tiek aicināti godprātīgi norādīt piederību kādai no šīm grupām, jo šie dati tiks salīdzināti ar veselības vai citos reģistros esošo informāciju.

Nevienam no pieteikšanās kanāliem nav paredzēta priekšrocība vakcinācijas secības plānošanā. Neatkarīgi no tā, vai pieteikums viena mēneša laikā tiks saņemts vietnē ”www.manavakcina.lv” vai arī pa tālruni (vēlāk – arī citos veidos), brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa plānošanai un organizēšanai.

Visi saņemtie pieteikumi vakcīnai viena kalendārā mēneša laikā tiks apstrādāti vienlīdzīgi, pēc nejaušības principa. Tas nozīmē, ka februārī saņemtie pieteikumi tiks apstrādāti vienlaikus un šie iedzīvotāji saņems aicinājumu vakcinēties uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi un tālruņa numuru, tiklīdz vakcīnas būs pieejamas un vakcinācijas punkts pieejams.

Lai nodrošinātu maksimāli ātru vakcinācijas procesu, ieplānots darbs pie vienotas vakcinācijas procesa IT sistēmas, kas palīdzēs nodrošināt efektīvu loģistiku brīdī, kad Latvijā ienāks lielākas kravas ar vakcīnām.

Vietnes ”www.manavakcina.lv” datu pārzinis un datu apstrādātājs ir Veselības ministrija. Vietni uztur un tā atrodas uz Nacionālā veselības dienesta (NVD) tehniskajiem resursiem. Vietni izstrādāja SIA ”ZZ Dats”. Ņemot vērā agrīnās pieteikšanās sākšanu, ir veikti papildinājumi arī biežāk uzdotajos jautājumos par vakcinācijas procesu, kas atrodami portālā ”www.spkc.gov.lv/lv/manavakcinalv”.

Pēc valstī apstiprinātā vakcinācijas plāna februārī turpināsies mediķu vakcinācija, kā arī tiks uzsākta ilgstošas sociālās aprūpes darbinieku un klientu vakcinācija, kā arī daļa senioru.

3 komentāri