Lielās atsaucības dēļ apmeklētāju reģistrācija LNMM izstādes nedēļas nogalē apmeklējumam slēgta

Pievienot komentāru
Lielās atsaucības dēļ apmeklētāju reģistrācija LNMM izstādes nedēļas nogalē apmeklējumam slēgta

Lielās atsaucības dēļ cilvēku reģistrācija uz izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” apmeklējumu Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) nedēļas nogalē ir slēgta, informēja TV3 Ziņas.

Stingros drošības apstākļos klātienē atkal apskatāma slavenā izstāde “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”. LNMM īsteno pilotprojektu, kā baudīt kultūru epidemioloģiski droši, un cilvēku interese ir tik liela, ka apmeklētāju reģistrācija uz šo nedēļas nogali jau ir slēgta.

“Šis ļoti lielais projekts, kas sākās krietni pirms 2018. gada un realizējās Parīzē 2018. gadā saistībā ar Baltijas valstu simtgadēm, pēc tam bija skatāms Tallinā un Viļņā, pēc tam tā nu sanāca tik ārkārtīgi neveiksmīgi un nelaimīgi, ka iekrita Rīgā tieši šis periods, kad pandēmijas krīze sita vienu no augstākajiem viļņiem un mēs bijām slēgti. Esam patiesi gandarīti, ka vismaz šo izstādi varam tomēr vēl pēdējās nedēļas dot iespēju skatītājiem redzēt,” teica Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

LNMM vadītāja cer, ka arī pēc šā pilotprojekta – “Māksla epidemioloģiski drošos apstākļos” – kultūras iestādēm būs iespēja strādāt. Viņasprāt, no epidemioloģiskā viedokļa muzejs ir viena no drošākajām sabiedriskajām vietām, jo tajā iespējams organizēt vienmērīgu apmeklētāju plūsmu. Apmeklētāji tiek dalīti pa stundām. Muzeja zālē vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk par 30 cilvēkiem.

“Man jau šķiet, ka muzeja telpas ir salīdzinoši drošas. Es saku salīdzinoši, jo mēs 100% nevaram teikt, jo droši neesam ne par vienām telpām. Mums ir gan kvadratūra, gan kubatūra, gan šajā mājā ir šīs ventilācijas iekārtas, klimata regulēšanas iekārtas, kas nodrošina šo gaisa apmaiņu, un, man jau šķiet, ka mēs arī nākotnē varētu strādāt. Es aicinātu attiecīgos dienestus izvērtēt un pieņemt lēmumu muzeju vērt vaļā atkal apmeklētājiem,” viņa aicināja.

LNMM direktore norāda, ka lielā cilvēku interese apliecina, ka cilvēki tiešām ir noilgojušies pēc kultūras baudīšanas klātienē. Trešdien, 21. aprīlī, līdz pusdienlaikam bija pieteikušies jau 1500 interesentu.

Pilotprojekta galvenais mērķis ir izstrādāt kultūras pasākumu epidemioloģiski drošas norises priekšnosacījumus. Iegūto datu analīze kalpošot par pamatu drošas kultūras nozares darbības atsākšanai. Tiesa, pilotprojektu īstenošana atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī.

“Mēs runājam nevis par to, ka tiek atvērti kultūras pasākumi, bet tiek īstenoti daži projekti pēc iepriekš izstrādātām vadlīnijām, kuru ietvaros pārbaudām epidemioloģisko drošību pasākuma norisei gan kultūrvietās, gan pārliecināmies, ka apmeklētājiem ir pietiekami droši piedalīties šādos pasākumos. Mēs runājam par dažiem pasākumiem, nevis daudziem. Tādiem, kur pasākumu apmeklētāji ir fiksētajā sēdvietā, un tādiem, kur apmeklētāji brīvi pārvietojas telpā. Gribam pārliecināties par pasākumu iespējamību telpā vai brīvdabā,” skaidroja Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

Kultūras ministrija apņēmusies strādāt pie tā, lai līdzīgi pilotprojekti varētu tikt organizēti arī teātra, filmu, mūzikas un skatuves mākslas nozarē.