Lielās algas: ST atstāj spēkā solidaritātes nodokli

Komentāri

Satversmes tiesa liek Saeimai mainīt vienu pantu likumā par Solidaritātes nodokli, tomēr kopumā lielo algu saņēmējiem piemērotais solidaritātes nodoklis atzīts par Satversmei atbilstošu.

Satversmes tiesa ceturtdien, 19. oktobrī, pasludināja spriedumu lietā, kurā par 37 lielo algu saņēmēji prasīja atcelt solidaritātes nodokli. Solidaritātes nodokli 34,04% apmērā nodarbinātajiem ir jāmaksā par to sava atalgojuma daļu, kas pārsniedz aptuveni 4000 eiro mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Satversmes tiesa neapmierināja pieteicēju vēlmi atcelt solidaritātes nodokli. Vienlaikus tiesa par Satversmei neatbilstošu atzina Solidaritātes nodokļa likuma 6. pantu. Norma atzīta par tādu, kas pārkāpj vienlīdzības principu, jo dažādiem solidaritātes nodokļa maksātājiem ir piemērotas dažādas šī nodokļa likmes, šodien skaidroja Satversmes tiesas tiesnese Sanita Osipova.

Sanita Osipova
Satversmes tiesas tiesnese

Šeit parādās nevienāda attieksme, jo Solidaritātes nodokļa likuma 6. pants nosaka šīs dažādās likmes. Ir pamatlikme, ko maksā lielākā daļa. Tad ir atsevišķa likme pašnodarbinātajiem. Ir atsevišķa likme pensionāriem, tad ir atsevišķa likme pensionāriem. Tas ir ienākumu nodoklis, ko piemēro darba ņēmējam. Jāmaksā no algas. Tad, kāpēc šī dažādās attieksmes pret dažādām grupām, kur nav nekāda loģika solidaritātes nodokļa ietvaros?

Saeimai uzdots Satversmei neatbilstošo pantu mainīt līdz 2019. gada 1. janvārim, lai dotu laiku izstrādāt alternatīvu risinājumu, neradot problēmas valsts budžetam. Šī bija pirmā no divām lietām, ko Satversmes tiesa ierosinājusi par solidaritātes nodokli. Šo maksājumu apstrīdējuši arī deviņi darba devēji. Spriedumu otrajā lietā Satversmes tiesa paziņos 16. novembrī.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl