38 komentāri
“Lielām ciešanām mazas cenas” – aktīvisti pieprasa “Rimi” atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības
Biedrība "Dzīvnieku brīvība" rīko piketu pie "Rimi Galerija Centrs" Rīgā , lai aicinātu tirgotāju apņemties līdz 2025.gadam pilnībā atteikties no sprostos turētu vistu olu tirdzniecības. (Kaspars Krafts / f64)

Rīgā pie “Rimi” lielveikaliem jau otro dienu notiek protesta akcijas, kurā aktīvisti no biedrības “Dzīvnieku brīvība” pieprasa veikalu ķēdei atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības.

Protesta akcijās piedalījās daži desmiti dalībnieku. Tās seko kādas Lietuvas dzīvnieku aizstāvju organizācijas publicētiem video, kas liecina par šausmīgajiem apstākļiem vistu fermās. No šīm fermām olas iepērk arī “Rimi”, tādēļ dzīvnieku aizstāvji aicina lielveikalus publiski apsolīt līdz 2025. gadam atteikties no šādi ražotu olu tirdzniecības.

Maija
Biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāve

ASV lielākā daļa lielu uzņēmumu – “McDonalds”, “Targets”, “Walmarts” – jau ir devuši šo te solījumu. Un tas liek jautāt, kāpēc Latvijas uzņēmumi, kādēļ “Rimi” nevarētu veikt šo solījumu?

Tikmēr Latvijas Olu ražotāju asociācija aicina tirgotājus ar šādiem solījumiem nesteigties, norādot, ka brīvībā turētu vistu olas ir uz pusi dārgākas par sprostos dētām, un daudzi Latvijas iedzīvotāji nevarēs tās atļauties.

TOP komentāri

 • Mārtiņš Felšus
  +4 +3 -1

  Mārtiņš Felšus

  A kapēc tieši pie Rimi? Maxima, Mego u.c. laikam viss ir kārtībā?
 • Persson Gunita
  +3 +3 0

  Persson Gunita

  Zviedrijā pirms daudziem gadiem jau aizliedza vistas sprostos turēt. Nekāds lielais cenu kāpums nenotika.
 • ...
  +2 +2 0

  ...

  Ak šausmas, cilvēk! Eksistē mākslīgā āda, kokvilna. Kokvilnu, tavai zināšanai, ņem no augiem, nevis dzīvniekiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl