1 komentārs

Ģimenē starp savējiem bērniem vajadzētu justies vislabāk un visdrošāk. Taču pārāk bieži tas tā nav. Ekstrēmie gadījumi nonāk bāriņtiesas redzeslokā, taču ir vēl gūzma psiholoģisku problēmu ģimenēs, kuras valsts nevar atrisināt.

Dusmu uzplūdi, agresija, nomāktība – daudzi domā, ka pusaudžu vecumā tās ir dabiskas emocijas, taču skolu psihologu pētījumā noskaidrots, – šīs pazīmes liecina par dziļākām problēmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāk nekā 80% gadījumu bērna uzvedības problēmām saknes meklējamas tieši ģimenē.

Pētījumā Bērnu laimes ienaidnieki Latvijā secināts, ka paradoksālā kārtā šie ienaidnieki izrādās paši tuvākie cilvēki, proti, mamma un tētis.

Lielākoties bērnu sliktajā pašsajūtā vainojami vecāku strīdi un šķiršanās, dažādas atkarību problēmas, kā arī katram sava pieeja atvases audzināšanā. Tāpat grūtības rada tas, ka vecāki bērnus neuzklausa un neizrāda pret tiem mīļumu.

Problēmas ģimenē atsaucas bērna uzvedībā – dusmu izvirdumos, zemā pašvērtējumā bērni sāk lietot atkarību izraisošu vielas un kavē skolu, bērns kļūst nomākts un depresīvs.

Tieši nespēja laikus pamanīt bērna ciešanas ir vecāku klupšanas akmens. Turklāt, pat ja bērns nonācis speciālistu redzeslokā, vecāki nevēlas problēmu atzīt un kūtri sadarbojas, piemēram, ar skolas psihologiem.

Bieži vien bērna dzīvē svarīgākie cilvēki ignorē acīmredzamās problēmas, tā vietā palīdzēt mēģina skolas darbinieki. Taču, kā izrādās, ne visās Latvijas skolās ārpus Rīgas ir pieejami psihologi.

Pētījumā gan teikts, ka vislielāko pienesumu bērna pašsajūtas uzlabošanā var dot tieši vecāku iesaiste.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Daudziem vecākiem negribas atzit savas problēmas, vieglāk atrast vainīgo citur, piemēram,skolā.Bērni, sunādami par savām problēmām, skolā bieži lūdz-tikai nesakiet mammai(tētim), man būs tad slikti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl