Lielākais drauds drošībai – ja Latvijas pilsoņi domās, ka mums tāda valsts nav vajadzīga, ziņo NATO vēstnieks

3 komentāri
Lielākais drauds drošībai – ja Latvijas pilsoņi domās, ka mums tāda valsts nav vajadzīga, ziņo NATO vēstnieks
Foto: AFP/LETA

Lielākais drauds Latvijas drošībai ir – ja pilsoņi nebūs pārliecināti, ka mums Latvija kā valsts ir vajadzīga. Sabiedrības viedokli šajā jautājumā var ietekmēt dažādi, tostarp arī informatīvajā telpā un interneta komentāros, raidījumā 900 Sekundes pauda jaunais Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš.

“Lielākais drauds ir tāds – ja pilsoņi nebūs pārliecināti, ka mums Latvija kā valsts ir vajadzīga. To pārliecību var radīt dažādi. Viens no paņēmieniem – hibrīdkarš informatīvajā telpā, komentējot internetā. Neesmu eksperts, bet lasu komentārus, un man ir radies iespaids, ka jau sen čivinātājiem, kas attīstībā aizkavējušies pusaudžu līmenī un internetā pauž savu nespēju, līdzās ir parādījusies jauna grupa, kas pietiekami profesionāli komentē par to, ka ASV klātbūtne Latvijā nav vajadzīga. Ir grūti pierādīt, vai tā ir troļļu fabrikas sastāvdaļa,” pauda I. Bērziņš.

Jautāts, vai patlaban Krievija rada draudus Latvijas drošībai, I. Bērziņš pauda, ka tiešu draudu patlaban nav, jo Krievija ir aizņemta Ukrainā un aktivitātes pie Latvijas robežas nenotiek. Taču tas nenozīmē, ka par drošību nav jārūpējas. “Netiek pienesta munīcija pie robežas utt., taču mēs varam kļūt par hibrīdkara upuriem,” pauda Latvijas vēstnieks NATO.

Vaicāts par Krievijas gaisa kuģu lidināšanos gar Latvijas robežu, I. Bērziņš pauda, ka patlaban Latvija ne reizi nav fiksējusi, ka Krievijas lidmašīnas būtu ielidojušas Latvijas gaisa telpā. “Tiek pārbaudīta sabiedroto modrība. Protams, šāda rīcība nav draudzīga rīcība, tādēļ mums ir jābūt gataviem,” viņš sacīja.

Skaties video!