6 komentāri
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju pensijā vēlētos doties 55 gadu vecumā
FOTO: LETA

Ja būtu brīvi no dažādiem finansiāliem ierobežojumiem, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju pensijā vēlētos doties 55 gadu vecumā, noskaidrots pēc DNB bankas pasūtījuma veiktajā aptaujā.

Tikai katrs piektais Latvijas iedzīvotājs par labāko pensionēšanās vecumu atzīst esošo likumdošanā noteikto laiku – 62 gadi un 9 mēneši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Situācijā, ja ierobežojošs nebūtu finansiālais aspekts, lielākā daļa jeb 41,8% iedzīvotāju pensijā vēlētos doties 55 gadu vecumā, kas ir 8 gadus agrāk nekā patlaban likumdošanā noteiktais teju 63 gadu vecums.

Oficiālais pensionēšanās vecums optimāls šķiet katram piektajam respondentam, bet 18,4% respondentu pensionēties gribētu jau 50 gadu vecumā. 5,5% pensijā gribētu doties 65 gadu vecumā, bet 8,3% aptaujāto atzinuši, ka darbs viņu dzīvei piešķir jēgu, tāpēc pensijā vispār negribētu doties.

TOP komentāri

  • Amāra
    +4 +4 0

    Amāra

    Varbūt varētu pat ietaupīt?- uz medicīnas rēķina-veci cilvēki biežāk slimo,ja nepietiek atpūta.Strādājošam pensionāram ,ja saslimst slimības lapa jāatmaksā. Nevajadzētu bezdarbnieku pabalstos tik daudz izmaksāt,jo vecos ļaudis darbā negrib ņemt. Atbrīvotos darba vietas darba spējīgajiem jaunajiem,izglītotajiem cilvēkiem,kuri nevar atrast darba vietas un kuriem valsts šī iemesla dēļ maksā bezdarbnieka pabalstus. Jaunās ģimenes ar bērniem saņemtu palīdzību bērnu audzināšanā un ar mierīgu sirdi un daudz lielāku atdevi varētu strādāt, valstij nebūtu jāatmaksā slimības lapas bērnu slimošanas reizēs . Ja kāds grib un var ,lai strādā. Bet visi nevar,daudziem paliek grūti pēc 55. Pieaug invalīdu skaits un jāmaksā tā vai tā.
  • Oskars Mežnieks
  • Marija Gabreme

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl