Komentāri
Lielākā daļa iedzīvotāju savu veselības stāvokli raksturo ar vārdiem – ”varētu būt labāks”
Foto: LETA

“Varētu būt labāks” – tā savu veselības stāvokli raksturo lielākā daļa jeb 42% respondentu portāla Skaties.lv aptaujā.

Aptaujā kopumā piedalījās vairāk nekā tūkstoš cilvēku, un tā tika veikta ar interneta starpniecību – portālā Draugiem.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr 25% aptaujāto savu veselības stāvokli vērtē kā ”labu”, vien 12%, atbildot uz jautājumu ”Kā vērtējat savu veselības stāvokli?”, norādīja – ”ļoti labs”.

Tikmēr tikpat daudz cilvēku jeb 13% atbildēja, ka savu veselības stāvokli vērtē kā ”sliktu”, bet vēl 8% sacīja, ka par to nedomā.

Jānorāda, ka skeptiskākas par savu veselības stāvokli ir sievietes. Kopumā 47% aptaujāto atbildēja, ka viņu veselības stāvoklis ”varētu būt labāks”, kamēr tādu pašu atbildi sniedza 37% vīriešu. Lielāks vīriešu īpatsvars pauda, ka viņu veselības stāvoklis ir ”labs” – 27%. Tikmēr vien 23% sieviešu ir tādās pašās domās par savu veselības stāvokli. Tāpat 18% vīriešu savu veselības stāvokli vērtā kā ”ļoti labu”, un tādu pašu atbildi snieguši vien 7% aptaujāto sieviešu. 14% sieviešu domā, ka viņu veselības stāvoklis ir slikts. Savukārt kā sliktu savu veselību vērtē nedaudz mazāks īpatsvars – 11% – vīriešu.

Cilvēki nereti neiet pie ārsta naudas trūkuma dēļ

Ir daļa pacientu, kuri vizītē pie ārsta netiek darba dēļ, ir tādi, kuri tajā laikā ir aizbraukuši no valsts, bet nereti ir gadījumi, kad diemžēl pacientu uzveikusi slimība un viņš savu rindu nav sagaidījis, stāsta Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane.

”Iemesli dažādi – nepaspēju paņemt nosūtījumu no ģimenes ārsta, nevaru atbraukt – man ir darbs, pamainījušies apstākļi mājās, cilvēki nemin, bet principā var noprast, ka nav naudas,” atzīst Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas Informācijas centra vadītāja Larisa Kirsone.

Vairāk lasi un skaties šeit!

Lasi vēl