Lielajos kapos atrok pirms desmit gadiem no zagļiem paslēptu kapličas medaljonu

0 Komentāru
Lielajos kapos atrok pirms desmit gadiem no zagļiem paslēptu kapličas medaljonu

Neparasta rosība šodien notika Lielajos kapos. Šoreiz gan atmosfēra bija pacilāta – kungs, kurš reiz no zagļiem paslēpa granīta plāksni, šodien to atraka un nodeva Rīgas Pieminekļu aģentūrai.

Lielajos kapos ceturtdien, 28. septembrī, varēja novērot visnotaļ amizantas ainas. Bariņš aktīvistu ar lāpstām un mazliet samulsuši mediju pārstāvji kopīgi soļo cauri kapiem līdz nonāk pie Hūnu kapličas. Tur kungs gados rokot meklē pirms vairāk nekā desmit gadiem paslēpto kapličas medaljonu. Sākotnēji viņš atrok neīsto akmeni.

Jānis Lapiņš 2005. gadā, nākot no darba mājās, bijis aculiecinieks kapu apzagšanai. Hūnu dzimtas kapliča bija palikusi bez tā dēvētā medaljona. Pieķerot zagļus ar šo granītakmens plāksni, Lapiņa kungs zagļus aizturēja un paslēpa plāksni, aprokot blakus kapličai. Tikai tagad, juzdams, ka ir droši šo noslēpumu atklāt, Lapiņš ar Lielo kapu draugiem nolēma medaljonu atrakt. Tiesa, neveiklā situācija, sākumā atrokot neīsto akmeni, Lapiņa kungu pārbiedējusi.

Jānis Lapiņš
HŪNU KAPLIČAS PLĀKSNES SLĒPĒJS

Bija ļoti liela sajūta, uztraukums. Man jau bija infarkts, man jau bija tie vadi ielikti iekšā un tagad arī jāuzmanās ir! … Uztaustījām blakus tur kaut ko. Tāds gaišs, bet es saku, ka melna bija.

Ar šo aktivitāti Lielo kapu draugi cer pievērst Rīgas Pieminekļu aģentūras uzmanību. Lai gan šā gada budžetā Kultūras ministrija atvēlējusi 100 tūkstošus eiro Lielo kapu teritorijas un tajā esošā kultūrvēsturiskā mantojuma sakopšanai, aktīvisti cer uz vēl lielāku atbalstu un restaurācijas darbu turpināšanu.

Kapliču sakopšanai piešķirtais finansējums ir jāiztērē līdz šā gada decembra vidum. Kas notiks tālāk, šobrīd neviens neņemas spriest, bet “Lielo kapu draugu” aktivitātes Rīgas Pieminekļu aģentūras pārstāvji vērtē pozitīvi.

0 Komentāru