Lielajām partijām par iniciatīvu iesniegšanu portālā “Manabalss.lv” turpmāk būs jāmaksā teju piecreiz vairāk

1 komentārs
Lielajām partijām par iniciatīvu iesniegšanu portālā “Manabalss.lv” turpmāk būs jāmaksā teju piecreiz vairāk
EVIJA TRIFANOVA, LETA

No 1.februāra lielajām partijām par iniciatīvu iesniegšanu portālā “Manabalss.lv” būs jāmaksā teju piecas reizes vairāk.

Vairāk būs jāmaksā arī uzņēmumiem.

Līdzšinējā samaksa 1000 eiro apmērā turpmāk attieksies tikai uz uzņēmumiem, kas klasificējas kā sīkie uzņēmumi, t.i., tādi, kuros ir līdz desmit darbiniekiem, un to apgrozījums ir līdz diviem miljoniem eiro.

Platforma kopš 2011.gada sniedz bezmaksas iniciatīvu publicēšanu un parakstīšanās pakalpojumu Latvijas iedzīvotājiem. Bez maksas iniciatīvas platformā var arī iesniegt politiski neitrālas organizācijas, kas darbojas sabiedrības labā. Tā tas paliek arī turpmāk.

“Manabalss.lv” izmaiņas cenu politikā skaidro ar Latvijas ekonomikas izaugsmi un nepieciešamību līdzsvarot politisko partiju, to biedru un visplašākās sabiedrības iesaisti iniciatīvu ierosināšanā. Organizācija arī apzinās, ka partijām un uzņēmumiem sabiedrības iniciatīvu izmantošana ir vērtīgs mārketinga rīks, tādēļ ir tikai godīgi, ka līdzvērtīgs ieguvums no tā tiek arī digitālās demokrātijas stiprināšanai Latvijā.

Turpmāk partijām, kurām ir mazāk par 1000 biedriem un ziedojumu apmērs būs zems līdz vidējs (līdz 100 000 eiro gada laikā), par iniciatīvas pieteikšanu būs jāmaksā 2000 eiro, bet mazajām partijām ar lieliem ziedojumiem (virs 100 000 eiro gadā) – 4900 eiro.

Savukārt partijām, kuru biedru skaits pārsniegs 1000 cilvēkus, maksa par iniciatīvu neatkarīgi no saņemto ziedojumu apmēra būs 4900 eiro.

Ierobežojums ir ieviests, lai ziedotājiem, kas uztur portālu, nebūtu jāsponsorē partiju aktivitātes platformā. Tas arī palīdzēs līdzsvarot politisko partiju, to biedru un visplašākās sabiedrības iesaisti iniciatīvu ierosināšanā.

1 komentārs