Lielajā talkā piedalījušies vairāk nekā 100 000 cilvēku

2 komentāri
Lielajā talkā piedalījušies vairāk nekā 100 000 cilvēku
Foto: LETA

Lielajā talkā iesaistījušies vairāk nekā 100 000 talcinieku, vēsta Lielās talkas mediju koordinatore Madara Laicāne. Iedzīvotāju aktivitāte Lielajā talkā esot lielāka nekā pērn. Lai gan talka oficiāli noslēgusies plkst. 15.00, sakopšanas un labiekārtošanas darbi visā Latvijā vēl turpinās.

Ja no rīta visaktīvākā talkošana notika Latgalē un Vidzemē, tad ap pusdienas laiku “modusies” arī Rīga un līdz oficiālās talkas beigām kļuvusi par aktīvāko talkotāju reģionu.

Precīzāki dati par talkotāju skaitu un izvestajiem atkritumiem gaidāma pirmdien.

Šogad daudzās talkas vietās liels akcents likts ne vien uz vides sakopšanu un atkritumu savākšanu, bet arī labiekārtošanu – stādīti koki un krūmi, labiekārtoti pagalmi, iekārtoti sporta laukumi bērniem. Teju 40% no šogad oficiāli reģistrētajām talkošanas vietām bija labiekārtošanas talkas.

Arī šā gada talkā neiztika bez interesantiem atradumiem – atrasti gan personu apliecinoši dokumenti, gan arī dažādi vēsturiski darbarīki, kara laika ķivere un lielgabala lode, kā arī paklājs, dīvāns, kurpes, govs galvaskauss, izlietne, policijas lente, daudz riepu un televizoru.

“Ir liels gandarījums par iedzīvotāju lielo aktivitāti! Paldies visiem talkotājiem par aktīvu dalību, paldies, ka palīdzat Latvijai kļūt zaļākai. Lai jūs līdz pat vakaram lutina labs laiks un silta saule, gards cienasts un sirsnīgas sarunas,” talkotājiem vēl Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.