Lielajā talkā Jūrmalā stiprina kāpas, iestādot 2000 kārklus

Pievienot komentāru
Lielajā talkā Jūrmalā stiprina kāpas, iestādot 2000 kārklus
Foto: Jūrmalas pilsētas dome

Sestdien, 25. aprīlī, Lielās talkas ietvaros Jūrmalā veikti kāpu stiprināšanas darbi – iestādīti ap 2000 kārkli. 350 metrus garā joslā. Kārklu stādīšanu jūrmalnieki kopā ar pašvaldības darbiniekiem veica Kaugurciema jūras krasta zonā, kas visvairāk ir pakļauta krasta erozijai.

Kopumā kūrortpilsētā Lielās talkas dienā sakoptas vairāk nekā 100 vietas. Kārklu stādīšana bija otrais Kaugurciema kāpu stiprināšanas pasākums šogad, ko veica Jūrmalas pašvaldība, lai saglabātu esošās krasta kāpas un veicinātu to attīstību. Gada sākumā Kaugurciemā stabilizētas krasta kāpas, pieberot un izvietojot kāpās ap 4000 kubikmetru smiltis.

Atbilstoši 2014. gadā veiktajai krasta kāpu līnijas matemātiskās modelēšanas rezultātiem Kaugurciema jūras krasta zona ir pakļauta vislielākajai krasta erozijai, un tās kompensācija šajā posmā notiek lēni, jo pludmales zona ir plaša un zema bez veģetācijas un smiltis ar vēja palīdzību pludmalē uzkrājas ļoti nelielā daudzumā.

Vēl Lielajā talkā Jūrmalā sakopti upju krasti un kāpas teju katrā pilsētas apkaimē, labiekārtotas un sakoptas atpūtas vietas un dzīvesvietu apkārtne. Nirēji pretim jūrmalnieku iecienītai atpūtas vietai attīrījuši upi no gultnē esošiem atkritumiem. Talkas laikā pašvaldības Pilsētsaimniecības pārvaldes darbinieki iestādījuši 1000 priedītes Druvciemā, savukārt Kristīgo draudžu padome kopā ar pašvaldību un iedzīvotājiem sakopuši Liepmežu kapus.