Komentāri

Šodien atklāts Lielās talkas mēnesis, kura laikā tiks veidota sakopšanas vietu karte. Lielā talka šogad norisināsies 23. aprīlī, un par tās vadmotīvu ir izvēlēts sauklis Latvijai BŪT zaļai!

Lielās talkas tiek organizētas kopš 2002. gada. Šajā laikā no vides sakopšanas tās kļuvušas par valstisku notikumu, par kultūras pasākumu tikšanos un svētku kopumu. Šo gadu laikā ir uzlabojusies arī vides situācija un sarucis piesārņoto vietu skaits, atzīst talkas rīkotāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daugavas krastā daudzi rīdzinieki pastaigājas un atpūšas, taču ir tādi, kuri te izmet atkritumus. Pavasara talkā arī šī vieta tiks sakopta. Tomēr joprojām ir cilvēki, kuri izmet atkritumus mežā.

Šodien atklātajā Lielās talkas kartē var redzēt oficiāli pieteiktās talkošanas vietas – tās norādījušas pašvaldības, uzņēmumi, organizācijas un brīvprātīgie. Pagaidām tādu ir 145, taču līdz talkas dienai – 23. aprīlim – to skaits pieaugs. Iedzīvotāji var izvēlēties pievienoties kādai no šīm organizētajām talkas vietām vai uzkopt apkārtni individuāli. Iespējams, nākotnē Lielo talku koncepcija varētu mainīties.

Lielās talkas organizatori vides piesārņojumu salīdzina ar bumbu, kam ir laika deglis, kas apdraud cilvēku dzīvību un veselību. Ja mēs nevaram mainīt neko globāli, tad jāsāk katram pašam ar sevi un savu apkārtni. Tas ļauj Latvijai būt zaļai.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl