Lielā pieprasījuma dēļ sejas maskas šuj pat naktīs; iedzīvotāji stāv rindās

17 komentāri
Lielā pieprasījuma dēļ sejas maskas šuj pat naktīs; iedzīvotāji stāv rindās
Ilustratīvs foto (AFP / SCANPIX)

Vienreizlietojamās sejas maskas ir īstermiņa risinājums, tāpēc šuvējas reģionos strādā pat naktīs, lai iedzīvotāji nākamajā dienā varētu tās iegādāties un droši doties sabiedriskās vietās. Savukārt iedzīvotāji piesakās rindās un pat pierakstās, lai pēc dienas vai vairākām iegūtu īpašumā sejas aizsegu no drēbes, vēsta “ReTV Ziņas”.

Daverosa mājās Vidzemē ierīkota sejas masku izgatavošanas darbnīca. Tur jau otro dienu pēc kārtas rit intensīvi darbi, ziņo “ReTV Ziņas”.

Pirmajā vilnī pavasarī tik liela interese par sejas maskām neesot bijusi. Cilvēki šajā laikā vēlas atbalstīt vietējos uzņēmējus un sejas maskas sūta draugiem arī ārpus Latvijas robežām: ”Anglija, Īrija, kaut kad uz Ameriku arī sūtījām,” norāda Inguss Jurciņš.

Valmierā maskām cenas ir zemākas nekā Rīgā. Šuvēja Aiva Jurciņa pašreiz strādā tikai pēc pasūtījumiem, jo veikalā sejas aizsegus izķer ļoti ātri. Dienu pirms valstī izziņoja, ka sejas maskas jāvalkā sabiedriskās vietās, kur nevar ievērot divu metru distanci, šuvēja saprata – laiks rīkoties: ”Pusnakts jau bija, maskas šuva, šuva, šuva, bet rīt taču obligāti vajag maskas!”

Līdz ar nakts maiņas darbiem nekas nebeidzās. Nākamajā rītā šuvēju Aivu jau modināja cilvēki, kuri veica jaunus pasūtījumus sejas maskām. Audumu šuvēja Aiva iegādājas Valmierā; pagaidām ejošāko masku izejmateriāli arī tirgotājiem ir beigušies. ”Šorīt nopirku pēdējos metrus melno audumu,” saka šuvēja.

Kokvilnas sejas aizsargmaskām ieguvums ir vairākkārtīga tās lietošana – galvenais ir mazgāt karstā ūdenī. Apvienotās mākslinieku studijas darbinieki turpinās veidot sejas maskas arī naktīs, līdz brīdim, kad sāks veidoties uzkrājums.

Iepriekš jau vēstīts, ka no 14. oktobra sejas aizsargmaskas valkāšana ir obligāta virknē publisko vietu, tostarp tirdzniecības vietās un stacijās, otrdien lēma valdība.

Lasi vēl – Ne visi pircēji veikalos lieto maskas; sociālajos tīklos asas diskusijas par jauno prasību

Mutes un deguna aizsegi būs jālieto arī tirdzniecības vietās – veikalos, tostarp lielveikalos, pastos, degvielas uzpildes stacijās un citās vietās, kur notiek tirdzniecība. Tāpat to lietošana būs obligāta dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras vietās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās.