Lielā negaisa laikā Latvijā cietuši trīs cilvēki

3 komentāri

Spēcīgajā negaisā, kas pēc tveicīgās sestdienas plosījās vakarā un naktī, Latvijā cietuši trīs cilvēki. Lielākie postījumi radušies nogāzto koku dēļ, un šodien daudzviet vēl turpinās to novākšana.

Spēcīgākas brāzmas lielajā negaisā fiksētas Vidzemē, kur vēja ātrums sasniedza 27 metrus sekundē. Vidzemē kāda koka galotne uzkritusi automašīnai, kurā notikuma brīdī atradās 45 gadus veca sieviete. Apkārtējie viņai palīdzēja izkļūt no transportlīdzekļa. Sieviete tika nogādāta slimnīcā ar galvas smadzeņu satricinājumu un mugurkaula traumu. Savukārt Rīgā viens koks traumēja uzreiz divus cilvēkus.

“Ir divi cietušie – sieviete un vīrietis, virsū kritis koks, un vīrietis, 52 gadus vecs, guvis kājas traumu, aizdomas par lūzumu. Un sieviete ir guvusi galvas traumu. Abi nogādāti slimnīcā,” apliecina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Saistībā ar negaisa radītajiem postījumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma vairāk nekā 190 izsaukumu.

“Vairumā gadījumu izsaukumi bija par to, ka koki ir nokrituši uz ceļu braucamajām daļām, uz automašīnām vai uz ēkām, vai elektrības vadiem. Vislielākos postījumus spēcīgais negaiss radīja Rīgā un tās apkārtnē – saņēmām vairāk nekā 80 izsaukumus,” norāda VUGD pārstāve Inta Šaboha.

Bija arī tādi gadījumi, kur nebija nolūzuši viens vai divi koki, bet, piemēram, Saulkrastu pusē uzreiz 13. Nokritušie koki bija bloķējuši dzelzceļa līniju abos virzienos – gan uz Saulkrastiem, gan uz Rīgu. Satiksmi izdevās atjaunot vien ap pusnakti.

Dažviet Latvijā arī novērota krusa. Piemēram Rundālē krusas graudi bija vairāku centimetru lielumā. No krusas gan cilvēki nav cietuši.

TOP komentāri

 • saulkrasti
 • Inga
  0 0 0

  Inga

  Vajag sakārtot attiecības ar stihiju gariem, uzlikt aizsardzības īpašumiem, mums nekas nebij, tik lietus, daži pērkondārdi.
 • Smiltene
  0 0 0

  Smiltene

  Mums mājās bij oraņdži balta bumbiņa,kas izraisīja lielu sprādzienu pie loga kur uz āru gāja dažādi vadi kabelis,visa istaba bij dūmos knapi cauri redzējām ,siena gan ni iekšas,gan no āras melna.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl