Liela daļa iedzīvotāju domā, ka Eiropai vajag pašai savu armiju

1 komentārs
Liela daļa iedzīvotāju domā, ka Eiropai vajag pašai savu armiju
AFP/LETA

Vai Eiropas Savienībai būtu nepieciešama sava Eiropas armija? Šāds viedoklis izskanējis Eiropas Savienības politiķu līmenī, un izskatās, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju piekrīt šādai idejai.

Pārliecība, ka Eiropas valstu blokam nepieciešami savi bruņotie spēki, ir vairāk nekā ceturtajai daļai aptaujas dalībnieku – savu “jā” šādai iecerei neliedz 27% aptaujāto. Savukārt vairākums respondentu – 40% – ar savu “nē” norāda, ka Eiropas Savienībai sava armija nav vajadzīga.

Vērā ņemama aptaujāto daļa – gandrīz trešdaļa jeb 30% – atzīst, ka viņiem trūkst informācijas, lai izvērtētu armijas nepieciešamību.

Savukārt tikai 3% aptaujas dalībnieku šis jautājums atstāj vienaldzīgus, vai arī viņi norāda, ka tas nav viņu interešu lokā.

Acīmredzot Eiropas ģeopolitikā netrūkst notikumu un procesu, uz kuriem sabiedrība būtu gatava reaģēt gana asi – ieskaitot armijas nepieciešamību, citādi skaidrot salīdzinoši augsto atbalstu iecerei par Eiropas armiju, pat bez plašāka skaidrojuma, kā tāda tiktu veidota un ko tā darītu, skaidrot nevar. Tomēr nenoliedzami, ka absolūta atbalsta šādai idejai šobrīd nav, jo vairākums, vismaz Latvijā, uzskata, ka ir mierīgāki līdzekļi konfliktu un domstarpību noregulēšanai.

Video

1 komentārs