4 komentāri

Daudzas vidusskolas Latvijas reģionu pilsētās, lauku novados un atsevišķas skolas arī Rīgā sagaida pamatīgas reformas.

Ja šo vidusskolu sniegtā izglītības kvalitāte būs pārāk zema, šajās izglītības iestādēs likvidēs 10. līdz 12. klašu grupas. Tad pašvaldībai būs izvēle atstāt tikai pamatskolas klases.

Izglītības ministrija šodien nākusi klajā ar skolu izvērtēšanas indeksu, kura pamatā ir centralizēto eksāmenu rezultāti. Ministrs Kārlis Šadurskis norāda, ka skolēnu vecākiem nevajadzētu rasties lielām problēmām, jo jau šobrīd vecāki aktīvi izvērtējot, vai mājām tuvākā skola ir tā labākā vai tomēr labāka izglītības kvalitāte ir tālāk.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības un zinātnes ministrs

Rezultātā mums veidojas ļoti būtiska sabiedrība noslāņošanās. Ģimenes ir dažādas, izglītības prestižs ģimenēs ir dažāds. Ja redzam, ka motivētākie jaunieši nonāk, piemēram, Rīgas centra skolās, bet apkaimes vidusskolās izglītības kvalitāte ir zema, tad faktiski mēs nolemjam vienu lielu daļu bērnu neveiksminieka statusam, jo viņi neiegūst to izglītības kvalitāti, kādu varētu.

TOP komentāri

 • Anna
  +1 +1 0

  Anna

  Veselības Ministrs slēdza Limbažu slimnīcu , jo uzskatīja , ka Limbažu slimnīcas ārsti nav spējīgi sniegt kavlitatīvu medicīnisko palīdzību. Tagad Limbažnieki brauc ārstēties
  uz Valmieru un viņus tur pieņem Limbažu ārsti. Stāvus gudri laikam palikuši mainot darba vietu. HA HA H AH AH AH AH
 • Skolnieciņš
  +1 +1 0

  Skolnieciņš

  "tad faktiski mēs nolemjam vienu lielu daļu bērnu neveiksminieka statusam, jo viņi neiegūst to izglītības kvalitāti, kādu varētu." Ak, ko nabadzīgajam Skolnieciņam darīt? Man nav liekas naudas, bet es labi mācos...
  Cieņā, Skolnieciņš
  © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
 • solon
  0 0 0

  solon

  Problēmas valsts izglītības sistēmā, veselības aprūpes sistēmā un daudzās jo daudzās (ja ne - visās) sistēmās, manuprāt, ir tiešs un objektīvs valsts pārvaldes aparāta (zemas) kvalitātes rādītājs ... vai ne, kundziņi? ... Manuprāt jūsu ir savairojies pārlieku daudz. Par daudz totāli bezatbildīgu liekēžu kuri to vien dara, kā paaugstina sev atalgojumu, audzē štatus un mēģina atkal un atkal kaut ko nogriezt uz tautas rēķina.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl