Lieka naudas tērēšana! – tā par jaunajiem personas kodiem domā cilvēki

7 komentāri

Izmaiņas Latvijas iedzīvotāju personas kodos plānotas, lai izvairītos no diskriminācijas vecuma dēļ. Taču vairums aptaujāto cilvēku reformu uzskata par bezjēdzīgu un lieku valsts naudas tērēšanu, noskaidroja TV3 Ziņas.

Daži aptaujātie iedzīvotāji likumprojektam saskata citu, slēptu mērķi – iegūt informāciju par ārvalstīs strādājošo Latvijas iedzīvotāju ienākumiem un nomaksātiem nodokļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņojām, ka izmaiņas Iedzīvotāju reģistra likumā paredz, – sākot no 2017. gada visiem jaundzimušajiem personas koda abas daļas veidosies no nejaušiem skaitļiem. Taču arī vecā tipa personas kodu īpašnieku paši varēs prasīt kodu nomainīt, ja to vēlēsies. Personas koda pirmā daļa vairs nesastāvētu no dzimšanas datiem, bet sešu ciparu virknes, kas sākas ar 3 2.  TV 3 ziņu aptaujātie iedzīvotāji neizprot – kāpēc šādas izmaiņas vajadzīgas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) skaidro, ka, atsakoties no dzimšanas datiem personas kodā, Latvija ņem piemēru no Šveices, Nīderlandes un arī ASV. Taču – lai arī personas kodā norādes uz vecumu vairs nebūs, dzimšanas dati būs nodrukāti citā pases lappusē. Reformas ieviešana valstij izmaksās vairāk nekā 60 tūkstošus eiro, bet sistēmas uzturēšana – 10 tūkstošus eiro ik gadu.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Laila Mincāne
  +4 +4 0

  Laila Mincāne

  Tas, manuprāt, ir pilnīgi lieki. Man, piemēram, nerodas diskomforts, ja kāds redz manu vecumu. Ja cilvēkam ir kompleksi, tad cita runa...
 • anitanita
  +4 +4 0

  anitanita

  un kur ir aizbildinā'sanās, ka valstij nav naudas ? tērējam pa labi un pa kreisi, neticu šai valdībai, dzīvojam vienos melos un tautas mānīšanā....
 • agnese
  +4 +4 0

  agnese

  SUPER!!!!!!!!!!!!!! Esam bagātākā valsts un varam tērēt kā gribam un kad esam nepilngadīgi varam gadus uz priekšu virzīt un, kad kļūstam vecāki jaunākus padarīt varam ,,,,,,,,Izdomas mums netrūkst!!!!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl