Liedz “Rimi” atvērt veikalu tirdzniecības centrā “Domina”; norāda uz “Rimi” ietekmes pieaugumu

0 Komentāru

Šodien Konkurences padome paziņojusi, ka liedz lielveikalu ķēdei “Rimi” darboties tirdzniecības centrā “Domina”. Konkurences padome šādu lēmumu paziņojusi, jo konstatējusi “Rimi” pārsvaru konkrētajā apkārtnē un tirdzniecības centros kopumā. Šāda veida lēmumu iestāde pieņēmusi pirmo reizi.

Tirdzniecības centrs “Domina” ir viens no lielākajiem Rīgā. Vairāk nekā desmit pastāvēšanas gados šeit darbojušās divas pārtikas mazumtirdzniecības ķēdes – “Maxima” un “Prisma”, kura telpas pameta pirms vairākiem mēnešiem.

Jau šā gada martā nomāt vairāku tūkstošu kvadrātmetru plašās telpas vēlējās “Rimi”, taču vismaz pagaidām plāni ir jāatliek. Šāda apjoma darījumi ir jāapstiprina Konkurences padomei, kas šoreiz to nav atļāvusi.

Uzraugi to pamato ar nelielo attālumu līdz citiem “Rimi” veikaliem, kā arī to, ka šis tīklam jau šobrīd ir pārsvars lielākajos Rīgas tirdzniecības centros.

Tuvākais lielveikals, braucot Purvciema virzienā, tiešām ir “Rimi”, tas ir “Rimi Minska”. Pēc tirdzniecības ķēdes domām, tieši uz to dodas vairums vietējo. Savukārt uz “Dominu” brauc no visas pilsētas.

Lai arī savus secinājumus Konkurences padome izdarījusi, analizējot lojalitātes karšu datus, ko tiem sniegusi “Prisma”, “Rimi” šiem argumentiem tomēr piekrist nevēlas.

Detalizētākus komentārus “Rimi” pārstāvji nevarēja sniegt, jo gaida Konkurences padomes argumentus rakstveidā. Tāpat kā pašā “Dominā”.

Jebkurā gadījumā lēmums ir pārsūdzams. Kā LNT Ziņām sacīja centra vadītāja, ja tas netiks atcelts, vieta tukša nepaliks.

Liedzot “Rimi” ienākšanu “Dominā”, Konkurences padome cer novērst lielveikalu ķēdes iespējas ietekmēt cenas. Saskaņā ar uzraugu teikto “Rimi” piedāvāts atteikties no kāda cita veikala, taču tas nav noticis.
0 Komentāru