Komentāri
Līdzsvarotie tarifi ir taisnīgākais risinājums, norāda SPRK padomes priekšēdētājs
LETA

No 1. augusta mainīsies elektroenerģijas sadales tarifs. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi akciju sabiedrības Sadales tīkls pieprasījumu par izmaiņām cenrādī.

Līdz ar to par elektrību maksāt vairāk nāksies tām mājsaimniecībām, kuru patēriņš ir nulle vai nedaudz virs tās. Respektīvi – par elektrību vasarnīcās, lauku mājās vai arī dzīvokļos, kur to iemītnieki uzturas reti.  Tiek lēsts, ka tādu Latvijā ir ap 120 tūkstošiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar izmaiņām paredzēts ieviest fiksētu mēneša maksu 1,24 eiro apmērā, kas kopā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) veido 1,50 eiro – neatkarīgi no patērētā apjoma. Tādējādi izmaiņas šādā apmērā izjutīs tie, kuru patēriņš ir nulle vai tuvu tam. Tiem, kas patērē līdz 50 kilovatsundām, rēķins pieaugs par 62 centiem (bez PVN), savukārt ar patēriņu 100 kilovatstundas mēnesī sadārdzinājums veidos vienu centu (bez PVN). Visiem pārējiem rēķins gluži otrādi – samazināsies.

Šīs izmaiņas attiecas uz mājsaimniecībām ar vienfāzes pieslēgumu. Trīsfāžu pieslēguma izmaiņas ir atšķirīgas.

Foto

Video: SPRK padomes priekšsēdētājs Roberts Irklis komentē izmaiņas

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl