Līdzšinējais dzīvojamo telpu īres likums ir novecojis, secina EM; plāno to mainīt

1 komentārs
Līdzšinējais dzīvojamo telpu īres likums ir novecojis, secina EM; plāno to mainīt
Edijs Pālens / LETA

Līdzšinējais dzīvojamo telpu īres likums ir novecojis, jo tas pārlieku aizsargā īrniekus, tāpēc Ekonomikas ministrija virza jaunu šā likuma projektu. Par to pamatīgi satraukušies ir denacionalizēto namu īrnieki, jo uzskata, ka jaunizstrādātais likumprojekts vājinās viņu kā īrnieku aizsardzību.

Lielākās problēmas esot īres maksas paaugstināšana un centieni atbrīvoties no maksātnespējīgiem īrniekiem, atslēdzot ūdens padevi vai elektrību.

Īrnieku tiesību aizstāvji norāda, ka Ekonomikas ministrijas izstrādātais jaunais Dzīvojamo telpu īres likums ir izstrādāts tikai namīpašnieku interesēs un īrniekiem nav paredzētas nekādas tiesības.

Klementijs Rancāns
Denacionalizēto māju īrnieku tiesību aizstāvis

Tas ir sava veida genocīds – šie īrnieki tiek atzīti, ka vainīgi pie okupācijas, pie īpašumu atņemšanas.

Ekonomikas ministrija uzskata, ka līdzšinējais likums kavē nekustamā īpašuma tirgus attīstību. Pēc ministrijas aplēsēm, Rīgā ir aptuveni 1500 denacionalizēto namu īrnieku, bet, pēc pašu īrnieku domām, viņu skaits ir ap 40 tūkstošiem.

Šobrīd jaunais Dzīvojamo telpu īres likums tiek virzīts apstiprināšanai Ministru kabinetā, pēc tam Saeimā. Tiesa gan, denacionalizēto namu īrnieki tā pieņemšanu sola kavēt.

TOP komentāri

  • nieva
    +1 +1 0

    nieva

    Interesanti, cik latviešu partiju un deputātu būs nākamajā saeimā? Absurds, bet šovinisti patlaban vairāk aizstāv Latvijas zemes iemītniekus!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl