Līdzfinansējums privāto “dārziņu” audzēkņiem Rīgā pieaugs līdz 160 eiro

Komentāri
Līdzfinansējums privāto “dārziņu” audzēkņiem Rīgā pieaugs līdz 160 eiro
LETA

Rīgā līdzfinansējums privāto bērnudārzu audzēkņiem nākamgad pieaugs no 132 uz 160 eiro, apsolījis pašvaldības mērs Nils Ušakovs. Tomēr pretimnākšana joprojām nebūs tik liela, lai segtu visas izmaksas.

Jau vairākkārt vēstīts, ka daudzi bērni Rīgā, Pierīgā un citās lielajās pilsētās joprojām netiek pašvaldību bērnudārzos. Tādēļ, kamēr viņi mācās privātajos bērnudārzos, lielāko daļu mācību maksas pēdējos gados vecāku vietā līdz šim sedza valsts un pašvaldība. Valdības lēmums privātos bērnudārzus vairs nefinansēt nozīmēja, ka, piemēram, Rīgā, vecāki var rēķināties vien ar 132 eiro līdzšinējo 238 eiro vietā. Pārējā nauda par mazuļu izglītību viņiem jāmaksā pašiem no savas kabatas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nils Ušakovs, Rīgas mērs:

Mēs tagad veicām pārskaitu, cik reāli izmaksā uzturēšana privātos bērnudārzos, un tagad varam pateikt, ka tas apjoms būs augstāks. Mēs tagad redzam, ka tie varētu būt vismaz 160 eiro.

Tomēr joprojām nav skaidrs, ar cik lielu atbalstu var rēķināties bērni citās pašvaldībās. Likumdevējs iecerējis noteikt, ka visām pašvaldībām, kurās ir bērnudārzu rindas, būs jāsedz vidējā mācību maksa privāto “dārziņu” bērniem. No tā, cik liela ir šī vidējā maksa, būs atkarīgs, cik lielu atbalstu saņems vecāki. Tāpēc tagad norisinās asi strīdi, kā šo vidējo maksu vispareizāk aprēķināt.

Zināms ir viens – skaidrības šajā jautājumā vēl tik drīz nebūs – vispirms Saeimā jāpieņem grozījumi Izglītības likumā, bet pēc tam Reģionu ministrijai jāizstrādā konkrēti kritēriji, ko jāapstiprina valdībai.

Lasi vēl