Līdzfinansējums privāto “dārziņu” audzēkņiem Rīgā pieaugs līdz 160 eiro

Komentāri
Līdzfinansējums privāto “dārziņu” audzēkņiem Rīgā pieaugs līdz 160 eiro
LETA

Rīgā līdzfinansējums privāto bērnudārzu audzēkņiem nākamgad pieaugs no 132 uz 160 eiro, apsolījis pašvaldības mērs Nils Ušakovs. Tomēr pretimnākšana joprojām nebūs tik liela, lai segtu visas izmaksas.

Jau vairākkārt vēstīts, ka daudzi bērni Rīgā, Pierīgā un citās lielajās pilsētās joprojām netiek pašvaldību bērnudārzos. Tādēļ, kamēr viņi mācās privātajos bērnudārzos, lielāko daļu mācību maksas pēdējos gados vecāku vietā līdz šim sedza valsts un pašvaldība. Valdības lēmums privātos bērnudārzus vairs nefinansēt nozīmēja, ka, piemēram, Rīgā, vecāki var rēķināties vien ar 132 eiro līdzšinējo 238 eiro vietā. Pārējā nauda par mazuļu izglītību viņiem jāmaksā pašiem no savas kabatas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nils Ušakovs, Rīgas mērs:

Mēs tagad veicām pārskaitu, cik reāli izmaksā uzturēšana privātos bērnudārzos, un tagad varam pateikt, ka tas apjoms būs augstāks. Mēs tagad redzam, ka tie varētu būt vismaz 160 eiro.

Tomēr joprojām nav skaidrs, ar cik lielu atbalstu var rēķināties bērni citās pašvaldībās. Likumdevējs iecerējis noteikt, ka visām pašvaldībām, kurās ir bērnudārzu rindas, būs jāsedz vidējā mācību maksa privāto “dārziņu” bērniem. No tā, cik liela ir šī vidējā maksa, būs atkarīgs, cik lielu atbalstu saņems vecāki. Tāpēc tagad norisinās asi strīdi, kā šo vidējo maksu vispareizāk aprēķināt.

Zināms ir viens – skaidrības šajā jautājumā vēl tik drīz nebūs – vispirms Saeimā jāpieņem grozījumi Izglītības likumā, bet pēc tam Reģionu ministrijai jāizstrādā konkrēti kritēriji, ko jāapstiprina valdībai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl