Līdz šim Covid-19 skāris 47 izglītības iestādes

1 komentārs
Līdz šim Covid-19 skāris 47 izglītības iestādes
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 konstatēta 47 Latvijas izglītības iestādes, trešdien žurnālistiem atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

11 izglītības iestādēs atrasti pieci vai vairāk ar Covid-19 saslimušie, kas nozīmē, ka notikusi vietējā izplatīšanās, skaidroja epidemiologs, piebilstot, ka piecās izglītības iestādēs reģistrēti desmit vai vairāk saslimšanas gadījumi.

Pēc Perevoščikova paustā, minētais apliecina, ka izglītības iestādēs vajag turpināt ievērot noteiktos drošības pasākumus.

Vienlaikus SPKC eksperts klāstīja, ka šonedēļ vēl nav atklāts neviens liels infekcijas perēklis, lai gan pagājušajā nedēļā tika atklāti vairāki. Pēc Perevoščikova teiktā, patlaban vērojams, ka veidojas perēkļi mājās vai tiek atklāti grupveida saslimšanas gadījumi darba kolektīvos.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Covid-19 konstatēts vēl 67 cilvēkiem, bet slimnīcās ievietoti trīs ar Covid-19 inficētie, informē SPKC un Nacionālais veselības dienests.

Pēdējā diennaktī veikti kopumā 4426 Covid-19 izmeklējumi. No visiem pagājušā diennaktī veiktajiem testiem pozitīvi bijuši 1,51%. Perevoščikovs iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Kopā stacionāros ārstējas 34 pacienti, no tiem 29 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet pieci ar smagu slimības gaitu. No stacionāra līdz šim izrakstīti 237 Covid-19 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Kopumā līdz šim Latvijā veikts 344 821 Covid-19 izmeklējums. Infekcija līdz šim konstatēta 2261 cilvēkiem, no kuriem uz 6.oktobri 1322 personas bija atveseļojušās. Tādējādi patlaban ir 939 aktīvi saslimšanas gadījumi.