Līdz ar vasaru apsīkusi asinsdonoru aktivitāte

0 Komentāru

Esam kļuvuši savtīgāki, gada laikā būtiski samazinājies asins donoru skaits, ka arī mazāk kļuvis to cilvēku, kuri pirmo reizi nolēmuši ziedot asinis.

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) tāpēc ieplānojis vairāk doties izbraukumos pa valsti, lai atgādinātu, ka donoram asins nodošana ir tikai mirklis neērtību, bet saņēmējam donora asinis var glābt dzīvību.

Vasaras periodā, kad donoru aktivitāte samazinās, bet ārstniecības iestāžu pieprasījums pēc asins komponentiem nekļūst mazāks, VADC rīko kampaņu “Mirklis Tev, dzīvība kādam citam” un izbraukumos dodas tuvāk pie potenciālajiem asinsdonoriem. Akcijas laikā par iedzīvotāju atsaucību nevar sūdzēties, – donori uz asins nodošanu pat stāv rindā.

Sandra
asinsdonore

Es, garāmejot pusdienlaikā, gribu pagūt nodot asinis, lai palīdzētu cilvēkiem. Mana grupa ir tā, kurai mūžīgi ir viszemākais asinskrājums, tāpēc es tā cenšos.

Savukārt vēl kāds asinsdonors Māris min: “Man tomēr arī ir mīnuss grupa, retāka nekā pluss, tāpēc es tā pa ceļam. Pāris minūtes, nav ilgi jāgaida, kāpēc neizdarīt kaut ko labu?”

Ziedot asinis var pilngadīgas personas līdz 65 gadiem, kas sver ne mazāk kā 50 kilogramus. Donoram jābūt veselam un ziedošanas dienā labi paēdušam.

Jānis Vecvagars
VADC preses sekretārs

Ja esam slimojuši kaut vai ar iesnām vai klepu, labāk nogaidīt divas nedēļas un tad doties ziedot asinis.

Asinis tiek pārbaudītas uz HIV, hepatīta izraisītājiem un citām infekcijas slimībām.

Pašlaik asinsdonoru centrā krājums ir stabils, taču īpaši tiek gaidīti A rēzus negatīvās un 0 rēzus negatīvās grupas asins donori.

0 Komentāru