2 komentāri

Pašvaldībām vairs nebūs jāievēro valdības izdotie noteikumi par skolēnu minimālo skaitu 10. klasē vai vidusskolā kopumā. Satversmes tiesa atzinusi, ka Ministru kabinets bez Saeimas deleģējuma nebija tiesīgs izdot kritērijus vidusskolas klašu atvēršanai.

Tā kā šī norma tagad atzīta par Satversmei neatbilstošu, tiesas lēmums stājies spēkā, ir galīgs un nepārsūdzams. Tas nozīmē, – ja kādas pašvaldības vidusskolas 10. klasē ir mazāk par 10 bērniem – nedrīkst vairs atsaukties un valdības noteikumiem un nedrīkstēs šo klasi slēgt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat Satversmes tiesas lēmums nozīmē, – spēkā arī vairs nav prasība, lai vidusskolas klašu grupās no 10. līdz 12. klasei kopējais skolēnu skaits būtu vismaz 27. Tiek norādīts – tagad būs jāpieņem jauni noteikumi, bet šoreiz ar parlamenta pilnvarojumu.

Satversmes tiesa spriedumu balstīja uz Jaunjelgavas novada domes sūdzību, ka valdības izdotie noteikumi ierobežo pašvaldības autonomās funkcijas, proti, nodrošināt iedzīvotāju tiesības iegūt vispārējo vidējo izglītību. Skolā nebija vajadzīgais bērnu skaits. Spēkā vairs nebūs arī prasība par nepieciešamo bērnu minimālo skaitu arī republikas pilsētās. Tie noteica 10. klasē ne mazāk kā 22 skolēnus vai vidusskolas posmā – vismaz 58 skolēnus.

Šis aspekts tagad ir aktuāls kontekstā ar Rīgas domes ieceri likvidēt vienīgo latviešu vidusskolu Bolderājā – Rīgas 19. vidusskolu. Rīgas dome lēmumu slēgt vidusskolu tieši pamatoja ar valdības noteikumiem. Nu tie atzīti par Satversmei neatbilstošiem.

TOP komentāri

 • Tā ir!!!
  +1 +1 0

  Tā ir!!!

  Hmmm... es gan vecāku vietā pameklētu skolu, kurā mācās vairāk bērnu un ir lielākas iespējas iegūt labu izglītību, jo tur strādā skolotĀJI AR LIELĀKU ALGU, TAS NOZĪMĒ, KA AR BĒRNIEM STRĀDĀ POZITĪVI DOMĀJOŠI UN CILVĒCISKI APMIERINĀTI CILVĒKI...mazas skolas+mazas algas+neapmierināti cilvēki=nepilnvērtīga izglītība bērniem!!!
 • Skeptikis
  0 0 0

  Skeptikis

  Наоборот. Чем меньше детей в классе, тем больше времени учитель может уделить КАЖДОМУ! ученику во время урока, может подготовить индивидуальные задания для каждого ученика. Мне кажется, оптимальным было бы 10 - 16 учеников в классе, и чтобы класс делился на уроки латышского, английского и других языков, на лабораторные работы по физике и химии... И детям было бы интереснее, и качество образования возросло бы... Я мечтаю... :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl