Līdz ar Covid-19 slimnieku uzņemšanu Rēzeknes slimnīcā aizliedz apmeklēt pacientus

0 Komentāru
Līdz ar Covid-19 slimnieku uzņemšanu Rēzeknes slimnīcā aizliedz apmeklēt pacientus
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai saistībā ar Covid-19, Rēzeknes slimnīca atsākusi uzņemt ar Covid-19 inficētus pacientus, vienlaikus aizliedzot apmeklēt citus slimniekus, atzīmēja ārstniecības iestādē.

Slimnīcas Infekcijas slimību nodaļa ir pārprofilēta Covid-19 inficētu pacientu uzņemšanai un ārstēšanai. Covid-19 slimniekiem ar vidēji smagu slimības gaitu paredzētas līdz 30 gultasvietām. Savukārt pacientiem ar smagu slimības gaitu paredzētas trīs vietas intensīvās terapijas nodaļas izolatorā.

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos slimnīcā un nodrošinātu medicīniskās palīdzības sniegšanu visiem pacientiem, slimnīcas nodaļās izveidotas tranzīta palātas. Tajās ievieto pacientus, pirms tam veicot Covid-19 testu, līdz testa atbildes saņemšanai. Ja Covid-19 ir pozitīvs, pacients tiek ievietots Covid-19 inficēto pacientu nodaļā, kur saņem pamatsaslimšanai atbilstošu ārstēšanu, bet pacienti ar negatīvu testa rezultātu tiek pārvietoti uz atbilstoša profila nodaļu.

Lai nodrošinātu infekcijas izplatības ierobežošanu un ņemot vērā epidemioloģiski bīstamākā vīrusa delta varianta izplatību, pacientu apmeklēšana ir aizliegta.

Taču, ja pacienta veselības stāvoklis ir kritisks, piederīgie drīkst viņus apmeklēt tikai ar slimnīcas valdes rakstveida atļauju. Turklāt šajā gadījumā piederīgajiem jāuzrāda digitālais sertifikāts par vakcināciju pret Covid-19, sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu negatīvu rezultātu, kas veiktas ne vēlāk kā 72 stundu laikā pirms apmeklējuma, vai sertifikāts par Covid-19 izslimošanas faktu.

Atļauta sūtījumu atstāšana pacientiem, nododot to slimnīcas pirmajā stāvā dežurantam. Sūtījumu pieņem, ja tas ievietots caurredzamā maisiņā ar pievienotu norādi. Naudas, dokumentu un materiālo vērtību pieņemšana kategoriski aizliegta. Dežurants par sūtījumu informē attiecīgās nodaļas personālu, kas nodrošina sūtījuma nogādāšanu adresātam.

Pacienti ar piederīgajiem aicināti pēc iespējas sazināties attālināti, izmantojot viedierīces.

Jau ziņots, ka šonedēļ Covid-19 pacienti tiek uzņemti jau sešās slimnīcās – Rīgas Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī slimnīcās Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā.

Strauji pieaugošā Covid-19 pacientu skaita dēļ Daugavpils reģionālā slimnīca un RAKUS jau ir izsludinājušas ārkārtas stāvokli.
0 Komentāru