Līdz ar citiem skolēniem, pirmo reizi eksāmenus Latvijā nokārto arī neredzīgā Līva

1 komentārs
Līdz ar citiem skolēniem, pirmo reizi eksāmenus Latvijā nokārto arī neredzīgā Līva

Noslēdzies mācību gads, un līdz ar citiem skolēniem, šogad devītās klases centralizētos eksāmenus kārtoja arī pilnīgi aklā Līva Paleja.

Ziņās jau stāstījām, ka šī meitene ir īpaša. Spītējot tam, ka pilnīgam aklumam viņa meta izaicinājumu sev un visai izglītības sistēmai. Līva nolēma kārtot centralizētos eksāmenus kopā ar visiem pārējiem – redzīgajiem – bērniem.

Strazdumuižas internātvidusskolā “devītajiem” un “divpadsmitajiem” izlaidums pienāk mazliet ātrāk nekā citās skolās – tur mācās vājredzīgi un neredzīgi bērni, tāpēc eksāmenus beidzēji drīkst nekārtot, un visi šo iespēju parasti arī izmanto. Ir bail, ka tas nebūs pa spēkam.
Izņēmums ir Līva, kura eksāmenus tomēr nolēma kārtot.

Skolai tas bija mazāks izaicinājums nekā ministrijai, tomēr visi eksāmeni beigu beigās tika pārvērsti brailā, un Līva tos kārtoja tajos pašos datumos, kuros visi pārējie devītklasnieki. Viela tā pati, vien matemātikā dažus uzdevumus aizstāja ar citiem.

Līva galā tika lieliski – latviešu un angļu valodā astotnieki, matemātikā – septītnieks. Priekšā vēl vēsture, taču ar to arī problēmu nebūšot.

Nedaudz bail gan esot bijis pirms matemātikas, tāpēc Līva sekojusi padomam un pirms eksāmena saēdusies tumšo šokolādi. “Pēc matemātikas eksāmena bija sajūta, ka kalnus gāzīšu! – Vainīga šokolāde, 90% kakao!” stāsta meitene.

Pati eksāmena norise bijusi gluda. Laikā Līva iekļāvusies brīvi, un atbildes ar rakstāmmašīnu rakstījusi uz atsevišķas lapas.

Vecāku lepnums

Līvas vecāki neslēpj, cik ļoti lepojas un apbrīno savu vecāko meitu. Tas vispirms ir viņas pašas nopelns – apņēmība un neatlaidība, kas ļāvusi piedzīvot izlaiduma dienu, turklāt ar tik labām sekmēm, akcentē vecāki.

“Man prieks, ka Līva pati var strādāt. Lielākais darbs ir viņas ieguldījums. Šie eksāmeni parāda – cik labi skolēns mācījies, jo nav ne špikeru, ne konsultāciju. Un tas “8” un “7” parāda, ka virs vidēji. Stabilas atzīmes,” lepojas Līvas tētis Edijs Palejs.

Ko darīt tālāk? Līvai interešu ir vairāk nekā laika un iespēju tās īstenot. Viņa dzied, spēlē saksofonu, interesējas par valodām un zinātni, daudz lasa – pat tik daudz, ka aptrūkstas literatūras brailā, un nav šaubu, ka Līvai dzīvē viss izdosies!

Foto

Video

1 komentārs