Komentāri
Līdz 2020. gadam sabiedrībā plāno integrēt divus tūkstošus cilvēku ar garīgiem traucējumiem
Foto: LETA

Valstī ir uzsākts process, kas ļautu cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem iziet sabiedrībā. Līdz 2020. gadam sabiedrībā jāintegrē vairāk nekā divi tūkstoši invalīdu, no kuriem liela daļa patlaban dzīvo pansionātos. Tiek cerēts, ka nākotnē dzīvesvietas šiem cilvēkiem nodrošinās pašvaldības, bet par darbavietām parūpēsies valsts un Eiropas fondi.

Šonedēļ valdībā tika apstiprināti pirmie noteikumi, kas paredz cilvēkiem ar smagu invaliditāti un intelektuālas attīstības traucējumiem mācīt iegūt darba prasmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Prasmju sertifikācija vislabāk būtu attiecināma uz cilvēkiem ar intelektuālas attīstības traucējumiem, kuri, kā mēs zinām, sava veselības stāvokļa dēļ tīri objektīvi nevar darīt visus darbus. Piemēram, cilvēks nevar izmācīties par pavāru, taču var apgūt prasmi, piemēram, vārīt kafiju,” stāsta Aldis Dūdiņš, LM Sociālo pakalpojumu departamenta direktors.

Pilotprojektā tiks iesaistīti 100 cilvēki. Pēc tam attiecīgais regulējums arī tiks iestrādāts likumos.

Pašlaik Latvijā ir 92 tūkstoši cilvēku ar diagnozēm, kas saistītas ar garīgiem traucējumiem. No tiem patlaban seši tūkstoši dzīvo pansionātos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl