Lidostas Rīga darbs bija paralizēts nepamatoti ilgi, norāda CAA direktors

0 Komentāru
Lidostas Rīga darbs bija paralizēts nepamatoti ilgi, norāda CAA direktors

Lidostas Rīga darbība bija paralizēta pārāk ilgi, un par to atbildība jāuzņemas aviokompānijai airBaltic – tā norāda Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Viņš gan uzsver, ka šādos gadījumos lidmašīna ir no skrejceļa jāpārvieto tā, lai nebūtu nekādu šaubu, ka šī procesa laikā gaisa kuģim nerodas papildu bojājumi, kas varētu novest pie bīstamām sekām nākotnē.

“Jā, tas ir pārāk ilgs laiks. Nekādu tādu starptautisko standartu ar noteiktiem termiņiem nav, jo katrs gadījums vai situācija ir unikāla. To, ko cenšas, cenšas pēc iespējas mazāku kaitējumu nodarīt tam gaisa kuģim. Tas nav lidostas pienākums to nodrošināt, tā ir pārvadātāja atbildība, bet risinājums tomēr ir jāatrod kopīgiem spēkiem,” teic Gorodcovs.

Viņš norāda, ka airBaltic tehniķiem pēc lidmašīnas nosēšanās ilgstoši nav izdevies nofiksēt šasiju, lai lidmašīnu varētu pārvietot stumjot. Lidosta tikmēr jau bija gatava pārņemt iniciatīvu un pati novākt lidmašīnu no skrejceļa, jo kavēšanās notikusi pārāk ilgi. Tomēr beigu beigās aviokompānijas tehniķi tomēr ar uzdevumu ir tikuši galā. Lidmašīnas nolaišanās bez visām šasijām izlaistām ir ļoti nopietns incidents, uzsvēra Gorodcos, vienlaikus norādot, ka atbildīgie dienesti ar to tikuši galā profesionāli.

Video

0 Komentāru