Lidosta “Rīga” – pieprasītākā jauniešu vasaras darba vieta

Komentāri

Sākoties brīvlaikam, vasaras darbam pievērsušies arī skolēni. Daļa no viņiem savas pirmās darba gaitas sākuši uzreiz pēc liecības saņemšanas. Kas motivē skolēnus strādāt un kā viņi plāno tērēt savu pirmo algu? 

Ierodoties lidostā “Rīga” pasažierim ir būtiski, lai viss norit gludi. Vasarā – atvaļinājumu laikā – lidostā viesu ir vairāk. Viņi pat neaizdomājas, ka palīdzīgu roku pasažieriem mēdz sniegt ne tikai pieredzējuši lidostas darbinieki, bet arī jaunieši, kuri šeit apgūst pirmās darba prasmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kontrolēt rokas bagāžas daudzumu un izmērus ir viens no Katrīnas uzdevumiem. Meitene tikko kā pabeigusi 10.klasi un jau otro gadu izmanto iespēju vasarā strādāt. “Man patīk tas, ka man ir pašai sava nauda, ka es neesmu atkarīga no vecākiem, tas būtībā ir galvenais iemesls, un arī jauna pieredze,” viņa saka.

Līdzīgs iemesls mēnesi no brīvlaika veltīt darbam bijis arī Alisei. Arī viņai nākamajā gadā jāiet 11. klasē, bet vēl vasarā meitene strādā lidostā. “Vasarā trīs mēneši bezdarbībā ir nedaudz par daudz+ drīz būs vidisskola pabeigta vajag kaut ko ierakstīt CV,” teic jaunā lidostas darbiniece.

Šovasar lidostā “Rīga” strādās 26 skolnieki. Viņi veiks dažādus ikdienā svarīgus pienākumus – pados mantu grozus, palīdzēs piereģistrēties lidojumam un regulēs pasažieru plūsmu.

Lidosta ir viena no vietām, kur jaunieši vēlas strādāt visbiežāk, taču kopumā valsts piedāvā 4500 subsidētas darba vietas. Par jauniešu nodarbinātību diskutēts arī Saeimā. Cik viņi nopelna, cik drošas ir darba vietas un ko tad vairums bērnu īsti dara, – ir daži no jautājumiem, kas interesēja parlamentāriešus.

Kā stāsta Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve Sandra Šimkus, programmas galvenais mērķis ir dot iespēju jauniešiem iegūt pirmās iemaņas darba tirgū, tomēr būtiska loma ir arī nopelnītajam, neslēpj Sandra Šimkus.

Valsts skolēniem subsidē pusi no minimālās algas, pārējo sedz darba devējs. Lielākā daļa no jauniešiem arī saņem minimālo algu. Alise un Katrīna jau plāno, ko darīs ar vasarā nopelnīto.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl