Lidostā “Rīga” joprojām haosu izraisa taksometri – brīžiem to ir pārāk daudz, brīžiem nav neviena

0 Komentāru
Lidostā “Rīga” joprojām haosu izraisa taksometri – brīžiem to ir pārāk daudz, brīžiem nav neviena
Taksometri pie Starptautiskās lidostas "Rīga". (Zane Bitere / LETA)

Pagājis gandrīz mēnesis, kopš lidostā Rīga ir jauna kārtība, kādā pasažierus apkalpo taksometri. Tiesa lika lidostai atcelt iepriekšējo praksi, ka iebraukšana tās teritorijā iespējama tikai ar īpašu licenci. Tagad pie lidostas novērojams haoss – taksometri vai nu drūzmējas milzu rindās, vai arī gluži pretēji, pasažieriem tos ilgi jāgaida. Šoferi stāsta, ka situācija ir saspringta un līdz dūru vicināšanai vai riepu duršanai ir viens solis.

Pildot Administratīvās tiesas lēmumu, no 6. septembra lidostai ”Rīga” jāļauj iebraukšana taksometru līnijā ikvienai personai. Sākotnēji tas radīja pamatīgu haosu, kas arī tagad tā līdz galam nav norimis. Lidostā skaidro, ka iepriekšējā kārtība ar licencēm ļāva labāk plānot darbu.

“Izvirzīt zināmus nosacījumus, par mašīnu skaitu, kas jānodrošina. Šobrīd vairs šādu mehānismu nav. Ir brīži, kad ir daudz pasažieru, nav mašīnu. Saņemam daudz sūdzības. Vai otra galējība – kad ir liels pasažieru pieplūdums, tad ir ļoti daudz taksometru,” stāsta lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Uz vairākiem taksometriem var manīt pārlīmētus SIA nosaukumus – lielākoties, katrs šoferis ir mikrouzņēmējs. Taksisti atzīst, ka situācija ir saspringta. Tagad par klientiem cīnās visi, kam nav slinkums. Pēc taksistu teiktā, lielākā gaidīšana un rindas veidojas pie izbraukšana automāta, jo šoferiem jāmaksā nauda, lai tiktu ārā – pusotrs eiro. Cena ir uz pusi mazāka, nekā parastajiem lidostas apmeklētājiem.

Lidosta noraida tiesas pārmetumus, ka ierobežojumi takšiem bija radīti ,lai vairāk nopelnītu. Caurlaižu sistēma bijusi izstrādāta, lai, izpildot starptautiskajos normatīvajos aktos noteiktās prasības, nodrošinātu lidostas, pasažieru un gaisa kuģu drošību lidostas teritorijā.

0 Komentāru