Lidojoši jumti un panika! Latvietis ceļā uz darbu Norvēģijā piedzīvo pamatīgu vētru

0 Komentāru
Lidojoši jumti un panika! Latvietis ceļā uz darbu Norvēģijā piedzīvo pamatīgu vētru
Aculiecinieks

Norvēģijā dzīvojošais latvietis Rihards ceturtdien, 23. novembrī, ceļā uz darbu piedzīvojis pamatīgu vētru.

“Lidojoši jumti, izgāztas garāžas sienas un panika,” tā Rihards portālam Skaties.lv raksturo vētru, kas ap plkst. 12.00 piemeklējusi Norvēģijas ciematu Sannešēeni (Sandnessjøen).

Video! Latvietis Norvēģijā piedzīvo episku vētru!

Kā liecina mājaslapā “Storm.no” pieejamā informācija, šobrīd Sannešēenē vēja ātrums ir rimies, taču dienas turpinājumā vēja ātrums pieturēsies no 19 līdz 25 metriem sekundē. Tāpat līdz naktij turpinās snigt sniegs.

Savukārt sinoptiķu prognozes par piektdien, 24. novembrī, gaidāmajiem laikapstākļiem nav iepriecinošas. Eiropas ziemeļu daļā ciklonu ietekmē turpināsies nokrišņiem un vējiem bagātais laiks. Turklāt Skandināvijā ir izplatīti brīdinājumi ne tik vien par nokrišņiem un vētru, bet arī par lavīnu bīstamību, – īpaši tas attiecas uz Norvēģiju.

Pēc meteorologu prognozēm, naktī uz piektdienu Latvijā laiks būs apmācies, valsts lielākajā daļā nedaudz līs. Vidzeme saņems slapju sniegu un apledojumu,
bet Kurzemē nokrišņu (pamatā lietus) būs vairāk. Arī Latvijā naktī pūtīs aizvien brāzmains dienvidu, dienvidaustrumu vējš, brāzmās tas sasniegs 15 līdz 17 metrus sekundē. Dienā pamatā gaidāms apmācies laiks, nokrišņi – vietām un nedaudz. Turklāt arī vējš sāks pierimt, un pie mums tik nelabvēlīgi laikapstākļi kā Skandināvijas valstīs nav gaidāmi.

0 Komentāru