Lidojošā makaronu monstra pielūdzēji zaudē tiesā

Komentāri

Tiesa neļauj Latvijā kā reliģisku organizāciju reģistrēt Lidojošā makaronu monstra reliģiju – pastafariānismu.

Šīs kustības atbalstītāji par dievišķām būtnēm uzskata pirātus, galvā liek makaronu caurdurus un pielūdz no spageti un gaļas bumbām veidotu radību. Ir valstis, kurās kustība atzīta par reliģiju, piemēram, Jaunzēlandē tās pārstāvjiem dotas tiesības pat laulāt. Reliģiju pētnieki norāda, ka pastafariānisms uzskatāms par parodiju par reliģiju, kuras mērķis ir norādīt uz tradicionālo ticību ēnas pusēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmumu reģistrs atteicās Rīgas Pastafariānisma draudzi iekļaut Latvijas reliģisko organizāciju reģistrā. Šo lēmumu draudze apstrīdēja Administratīvajā rajona tiesā, taču tiesa pastafariāņu prasību noraidījusi.

Tiesa spriedumā secinājusi, ka “draudzes statūtos aprakstītā mācība, darbības mērķi un uzdevumi pēc savas būtības neatbilst Reliģisko organizāciju likumā ietvertajiem noteikumiem un izpratnei par reliģiskās organizācijas darbību”.

Rīgas Pastafariānisma draudzes dibinātājs Pāvels Vereteņņikovs LNT Ziņām apliecināja, ka draudze plāno tiesas spriedumu pārsūdzēt nākamajā instancē.

Video: LNT Ziņu sižets

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl