Lidojošā makaronu monstra pielūdzēji zaudē tiesā

Komentāri

Tiesa neļauj Latvijā kā reliģisku organizāciju reģistrēt Lidojošā makaronu monstra reliģiju – pastafariānismu.

Šīs kustības atbalstītāji par dievišķām būtnēm uzskata pirātus, galvā liek makaronu caurdurus un pielūdz no spageti un gaļas bumbām veidotu radību. Ir valstis, kurās kustība atzīta par reliģiju, piemēram, Jaunzēlandē tās pārstāvjiem dotas tiesības pat laulāt. Reliģiju pētnieki norāda, ka pastafariānisms uzskatāms par parodiju par reliģiju, kuras mērķis ir norādīt uz tradicionālo ticību ēnas pusēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmumu reģistrs atteicās Rīgas Pastafariānisma draudzi iekļaut Latvijas reliģisko organizāciju reģistrā. Šo lēmumu draudze apstrīdēja Administratīvajā rajona tiesā, taču tiesa pastafariāņu prasību noraidījusi.

Tiesa spriedumā secinājusi, ka “draudzes statūtos aprakstītā mācība, darbības mērķi un uzdevumi pēc savas būtības neatbilst Reliģisko organizāciju likumā ietvertajiem noteikumiem un izpratnei par reliģiskās organizācijas darbību”.

Rīgas Pastafariānisma draudzes dibinātājs Pāvels Vereteņņikovs LNT Ziņām apliecināja, ka draudze plāno tiesas spriedumu pārsūdzēt nākamajā instancē.

Video: LNT Ziņu sižets

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl