Lidojošā makaronu monstra pielūdzēji zaudē tiesā

Komentāri

Tiesa neļauj Latvijā kā reliģisku organizāciju reģistrēt Lidojošā makaronu monstra reliģiju – pastafariānismu.

Šīs kustības atbalstītāji par dievišķām būtnēm uzskata pirātus, galvā liek makaronu caurdurus un pielūdz no spageti un gaļas bumbām veidotu radību. Ir valstis, kurās kustība atzīta par reliģiju, piemēram, Jaunzēlandē tās pārstāvjiem dotas tiesības pat laulāt. Reliģiju pētnieki norāda, ka pastafariānisms uzskatāms par parodiju par reliģiju, kuras mērķis ir norādīt uz tradicionālo ticību ēnas pusēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmumu reģistrs atteicās Rīgas Pastafariānisma draudzi iekļaut Latvijas reliģisko organizāciju reģistrā. Šo lēmumu draudze apstrīdēja Administratīvajā rajona tiesā, taču tiesa pastafariāņu prasību noraidījusi.

Tiesa spriedumā secinājusi, ka “draudzes statūtos aprakstītā mācība, darbības mērķi un uzdevumi pēc savas būtības neatbilst Reliģisko organizāciju likumā ietvertajiem noteikumiem un izpratnei par reliģiskās organizācijas darbību”.

Rīgas Pastafariānisma draudzes dibinātājs Pāvels Vereteņņikovs LNT Ziņām apliecināja, ka draudze plāno tiesas spriedumu pārsūdzēt nākamajā instancē.

Video: LNT Ziņu sižets

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl