8 komentāri
Lido īpašnieka Ķirsona bērnībā ”bija labi, ja Ziemassvētkos varējām kaut ko paēst”
Foto: LETA

”Manā bērnībā nerakstījām vēstules Ziemassvētku vecītim un arī dāvanas zem eglītes negaidījām. Mums pat nebija domas, ka Ziemassvētkos jāgaida dāvanas un jāskaita dzejolīši, lai tās saņemtu. Bija labi, ja varējām kaut ko paēst,” Latvijas ēdināšanas uzņēmumu Lido īpašnieks Gunārs Ķirsons atzīst intervijā laikrakstam Dienas Bizness.

”Man prieks, ka dāvanu saņemšanas sajūsmu un greznos eglīšu noformējumus Ziemassvētkos var baudīt mūsdienu bērni. Mums tas diemžēl tolaik tika liegts,” norādīja G. Ķirsons.

Lido ēdināšanas uzņēmuma izveidotājs G. Ķirsons līdz septiņu gadu vecumam dzīvoja Sibīrijā, Omskas apgabalā. Viņš atminas, ka Sibīrijā Ziemassvētki tika atzīmēti ļoti pieklusināti un mierīgi, jo ”Padomijas gados Ziemassvētku svinēšana tika oficiāli liegta”. ”Atgriežoties Latvijā, dzīvojām Cēsīs. Mani vecāki bija kristieši, un mēs Ziemassvētku vakarā mērojām ceļu uz Cēsu luterāņu baznīcu, kur varējām nebaidoties izteikt lūgšanas,” Dienas Biznesam stāsta G. Ķirsons.

TOP komentāri

 • OMIs
  0 0 0

  OMIs

  Kaunieties izteikt vienmēr kritiskas piezīmes .Ja tie kritiķi paši būtu izjutuši badu un pabijuši izsūtījumā tad.nezin vai celtos roka noķengāt cilvēku ,kurš cenšas lai svērtkos un arī ikdienā būtu Rīgā skaista un patīkama vieta kur labi paēst un atpūsties gan lieliem un arī mazajiemVisu cieņu Lido īpašniekam un lai dievs dod spēku un veselību vēl ilgi turpināt mūs priecēt ar saviem pārsteigumiem .Tikai patiess cilvēks spēj iedomāties citu vēlmesun viņām izdabāt .PRIECIGUS ZIEMASSVETKUS UNLAIMIGU JAUNO GADU VISAM LIDO KOLEKTIVAM !!!
 • Waivo
  0 0 0

  Waivo

  Acīmredzot ģimenē nebija izkoptas Ziemassvētku tradīcijas, jo tajos gados bija gan baznīca, gan eglīte, dāvanas, dzejoļi, dziesmiņas un varēja pat kaut ko nodejot Salatētim. Brīvdiena gan tā nebija, bet katrā normālā mājā svētki tika svinēti.
 • KRESIITE
  0 0 0

  KRESIITE

  Pēc kā izskaties? Atgādini dzīvnieku! Problēmas ar frizieri vai stilistu!? Lūdzu mēģini izskatīties pēc cilvēka!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl