Lidmašīnas negadījums Rīgas lidostā – izmeklētāji sola sniegt plašāku informāciju

0 Komentāru
Lidmašīnas negadījums Rīgas lidostā – izmeklētāji sola sniegt plašāku informāciju
Foto: LETA

Piektdien lidostā “Rīga” notikušais negadījums ar aviokompānijas “Vim Airlines” čarterreisa uz Krievijas pilsētu Ufu gaisa kuģi, kas pirms pacelšanās saslīdēja uz skrejceļa, ir nopietns incidents, atzina eksperti. Šodien par avārijas iemesliem izmeklētājiem varētu būt zināma plašāka informācija.

Aculiecinieka video redzams, ka lidmašīna jau ir apstājusies un pie tās ieradušies glābēji un palīdzības dienesti. Tikai dažas sekundes pēc kustības uzsākšanas pilots konstatējis, ka gaisa kuģa kurss ir neprecīzs un tā sāk slīdēt uz vienu pusi, tādēļ momentāni pieņemts lēmums pacelšanos atcelt.

Izmeklēšanas darbības veic Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs, kas vairāk informācijas varētu sniegt šodien. Gaisa kuģī atradās 47 cilvēki, tostarp arī Kontinentālajā hokeja līgā spēlējošā Toljati “Lada” komanda.

Tas ir pirmais un vienīgais gadījums lidostas ”Rīga” darbības laikā, kad kāda lidmašīna uz skrejceļa saslīdējusi, tādēļ šo incidentu vērtē kā būtisku. Viena no sākotnējām versijām, kādēļ lidmašīna slīdējusi, ir problēmas ar vienu no lidmašīnas dzinējiem. Taču atbildīgie dienesti līdz izmeklēšanas beigām šo iespējamību nekomentē.

0 Komentāru