Līdaka par roņu mazuļiem Ventspilī: Liekam roņus mierā, cilvēku mīlestība viņiem nav vajadzīga

0 Komentāru

Pēdējās dienās daudz dzirdams par Ventspili, kur pludmalē šobrīd pulcējas roņu mazuļi. Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja zoodārza jaunais vadītājs Ingmārs Līdaka, roņu mazuļus nevajag traucēt – lielākā daļa no viņiem ir labā stāvoklī un paši spēs atgriezties jūrā, kad būs nomainījuši kažoku.

“Ko es cilvēkiem varu teikt… Es cilvēcīgi saprotu šo te vēlmi – cilvēki mīl dzīvniekus un grib šo mīlestību izrādīt, bet ronēniem jūsu mīlestība nav vajadzīga. Ronēni var trīs līdz četras nedēļas iztikt bez ēšanas. Ronis var pats nomainīt savu vilnas tērpu, pats iepeldēt jūrā un iemācīties ķert zivis. Ja mazs ronēns tiks iebaidīts jūrā, viņa izredzes izdzīvot būs daudz, daudz mazākas. Viņš vienkārši nosals. Šis roņu pūkainais tērps ir tas pats, kas mums kažoks – kāda mums jēga ir no slapja kažoka ziemā? Tā ir elementāra loģika – liekam roņus mierā,” skaidroja Līdaka.

Viens no Ventspils pludmalē esošajiem roņiem aizvadītajā nedēļā nogādāts Rīgas zoodārzā, jo tam bija konstatēta brūce kaklā. Savainotais ronēns ir apaļīgs, taču viņam uz kakla ir rēta. Apskatot ronēnu, zoodārza speciālisti secinājuši, ka rēta uz kakla neizskatās pēc suņa koduma.

Līdaka min: “Ronēnam kakla pusē ir liela brūce – gandrīz plaukstas lielumā. Brūce nebija gūta saskarsmē ar suņiem. Tā, visticamāk, gūta saskarsmē ar kādu dzenskrūves lāpstiņu. Mazulis ir labā kondīcijā. Lielākā daļa Ventspils pludmalē esošo roņu ir labā kondīcijā – viņi sver ap 20 līdz 30 kilogramiem. Viņi varēs nomainīt vilnas bez ēšanas. Ņemot vērā, kāds svars ir lielākajai daļai šo roņu, es domāju, ka viņi bez ēšanas var iztikt vairākas nedēļas.”

Jau vēstīts, ka Ventspils roņiem cilvēki pievērš pārāk lielu uzmanību – aicina iesaistīt policistus viņu sargāšanā.

0 Komentāru