Līdaka par Rīgas zoodārza nākotni: Jāpiedāvā nelielu dzīvnieku ekspozīcijas

1 komentārs

Rīgas Zooloģiskajam dārzam nākotnē apmeklētājiem ir jāpiedāvā interesantas nelielu dzīvnieku ekspozīcijas, jo tieši pie tādām apmeklētāji parasti pavada visvairāk laika, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja zoodārza jaunais vadītājs Ingmārs Līdaka.

Līdaka skaidroja, ka zooloģiskā dārza ekspozīcijas vērtību cilvēki lielākoties mēra pie šīs ekspozīcijas pavadītajā laikā. Atbildot uz jautājumu, kāda varētu būt zoodārza nākotne viņa amata paredzētajā termiņā – piecos gados, Līdaka norādīja, ka jādomā par zoodārza attīstību. Pēc viņa teiktā, tieši nelieli dzīvnieki, kuriem var nodrošināt labus apstākļus, ir Rīgas Zooloģiskā dārza nākotne.

Ingmārs Līdaka
Rīgas zoodārza jaunais vadītājs

Pa pieciem gadiem nekas būtiski tur nevar mainīties. Rīgas zoodārzam nav vajadzīga revolūcija, Rīgas zoodārzam ir vajadzīga evolūcija. Šobrīd zoodārzs iet tajā virzienā, lai lielā mērā radītu interesantas nelielu dzīvnieku ekspozīcijas […]. Šobrīd man iecerēta neliela ekspozīcija – divu biosistēmu akvāriju izveidošana. Tātad liela apjoma akvārijs, kurā praktiski ir dīķis, kurā ir ne tikai zivis, bet arī dažādi kukaiņi, gliemeži, dēles… Cilvēks pieiet un paskatās uz sumbru – milzīgu dzīvnieku – tikpat ilgi, cik uz nelielu vardīti.

Līdaka min, ka līdz ar šādu ieceri cilvēki beidzot varēs labāk izzināt dīķa pasauli – redzēt, piemēram, kā dēle medī kurkuli.

Kopumā, pēc viņa teiktā, Rīgas zoodārza pašreizējais stāvoklis ir normāls un tam nav vajadzīga revolūcija, bet evolūcija. Tuvākās nākotnes lielākais izaicinājums esot 1,7 hektārus plašās “Āfrikas savannas” būvniecība, jo nekas tamlīdzīgs Latvijā iepriekš neesot ticis darīts.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai Rīgas zoodārzā kādreiz varētu atgriezties ziloņi, Līdaka norādīja, ka šī iecere ir spēkā, bet pašlaik “jānoliek malā”, jo ir daudzas citas lietas, kas jāpaveic.

Līdaka par Rīgas Zooloģiskā dārza vadītāju kļuva, uzvarot amata konkursā, kurā kopumā bija pieteikušies 14 pretendenti. Iepriekš Līdaka bija Saeimas un Rīgas domes deputāts, bet pirms tam – strādāja zoodārzā dažādos amatos kopš 1989. gada.

Jau vēstīts, ka Rīgas zoodārza iemītnieku ģimenēs valda kņada un rotaļas – piedzimuši vairāki mazuļi.

1 komentārs