8 komentāri

Krista ar savu vīru – libānieti – iepazinās studējot Čehijā. Mīlestība no pirmā acu skatiena, laulība, trīs bērni, dzīvesvieta Beirutā. Pārcelties no Latvijas uz tālo austrumu zemi nav bijis grūti, jo vīra ģimene bijusi ļoti pretimnākoša un atbalstījusi viņa izvēli.

Krista atzīst, ka situācija kopš bēgļu krīzes ir kļuvusi dramatiskāka – nabadzībā nonākušie sīrieši ubago uz ielām, bērniem nav pieejama izglītība – skolas ir par maksu. Turklāt valsts nesniedz bēgļiem nekādu sociālo palīdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bēgļi ir tikai viena no kopējā haosa sastāvdaļām. Beirutā regulāri pārtrūkst elektrības padeve.

No Latvijas Kristai visvairāk pietrūkst tieši svaigā gaisa. Beirūtas ielās valda smacīgi izplūdes gāzu mākoņi. Uz ielām, pludmalēs un ceļmalās mētājas atkritumu kaudzes. Tomēr, par spīti šīm nebūšanām, Krista Libānu ir iemīlējusi. Ciešās ģimeņu saites, rūpes par radiniekiem, sirsnīgās attiecības liek šeit justies droši un labi.

Ja nu pēkšņi Libānā situācija mainās, Kristai ir drošības spilvens – apziņa, ka viņa jebkurā brīdī var atgriezties Latvijā. Tomēr nākotni sev un saviem bērniem viņa redz tieši šajā mazajā,
No Latvijas Kristai visvairāk pietrūkst tieši svaigā gaisa. Beirūtas ielās valda smacīgi izplūdes gāzu mākoņi. Uz ielām, pludmalēs un ceļmalās mētājas atkritumu kaudzes.

Tomēr, par spīti šīm nebūšanām, Krista Libānu ir iemīlējusi. Ciešās ģimeņu saites, rūpes par radiniekiem, sirsnīgās attiecības liek šeit justies droši un labi.

Ja nu pēkšņi Libānā situācija mainās, Kristai ir drošības spilvens – apziņa, ka viņa jebkurā brīdī var atgriezties Latvijā. Tomēr nākotni sev un saviem bērniem viņa redz tieši šajā mazajā, pārsteidzošajā un kontrastu pilnajā arābu valstī.

Skaties foto un video!

TOP komentāri

 • gļuks
 • AA.
  +3 +3 0

  AA.

  Ļoti jauka sieviete šķiet, lai viņai veicas, un, lai sanāk apciemot Latviju, cik bieži vien vēlas!
  Tur noteikti dzīve ir labāka un drošāka, te nīdēju bari visādi mēdz ķengāties.

  Par rakstīto tekstu - vienkārši kauns.
 • LV

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl