Libānieša sieva latviete stāsta par dzīvi Beirūtā kopš bēgļu krīzes sākuma

8 komentāri
Libānieša sieva latviete stāsta par dzīvi Beirūtā kopš bēgļu krīzes sākuma

Krista ar savu vīru – libānieti – iepazinās studējot Čehijā. Mīlestība no pirmā acu skatiena, laulība, trīs bērni, dzīvesvieta Beirutā. Pārcelties no Latvijas uz tālo austrumu zemi nav bijis grūti, jo vīra ģimene bijusi ļoti pretimnākoša un atbalstījusi viņa izvēli.

Krista atzīst, ka situācija kopš bēgļu krīzes ir kļuvusi dramatiskāka – nabadzībā nonākušie sīrieši ubago uz ielām, bērniem nav pieejama izglītība – skolas ir par maksu. Turklāt valsts nesniedz bēgļiem nekādu sociālo palīdzību.

Bēgļi ir tikai viena no kopējā haosa sastāvdaļām. Beirutā regulāri pārtrūkst elektrības padeve.

No Latvijas Kristai visvairāk pietrūkst tieši svaigā gaisa. Beirūtas ielās valda smacīgi izplūdes gāzu mākoņi. Uz ielām, pludmalēs un ceļmalās mētājas atkritumu kaudzes. Tomēr, par spīti šīm nebūšanām, Krista Libānu ir iemīlējusi. Ciešās ģimeņu saites, rūpes par radiniekiem, sirsnīgās attiecības liek šeit justies droši un labi.

Ja nu pēkšņi Libānā situācija mainās, Kristai ir drošības spilvens – apziņa, ka viņa jebkurā brīdī var atgriezties Latvijā. Tomēr nākotni sev un saviem bērniem viņa redz tieši šajā mazajā,
No Latvijas Kristai visvairāk pietrūkst tieši svaigā gaisa. Beirūtas ielās valda smacīgi izplūdes gāzu mākoņi. Uz ielām, pludmalēs un ceļmalās mētājas atkritumu kaudzes.

Tomēr, par spīti šīm nebūšanām, Krista Libānu ir iemīlējusi. Ciešās ģimeņu saites, rūpes par radiniekiem, sirsnīgās attiecības liek šeit justies droši un labi.

Ja nu pēkšņi Libānā situācija mainās, Kristai ir drošības spilvens – apziņa, ka viņa jebkurā brīdī var atgriezties Latvijā. Tomēr nākotni sev un saviem bērniem viņa redz tieši šajā mazajā, pārsteidzošajā un kontrastu pilnajā arābu valstī.

Skaties foto un video!

8 komentāri