Tev šodien ļoti jāpadomā pirms kādam klāstīsi savus nākotnes plānus vai dalīsies ar rīcības taktiku attiecībā uz kādu svarīgu savas dzīves darījumu. Attiecībās šodien valdīs mērenība visās tās labajās izpausmēs.
Tev šodien izdosies visas norunas un piepildīties visi nodomi. Iemācies paņemt dāvanas ar pienācīgu stāju. Darba jomā nāksies gan riskēt, gan būt gatavam saskatīt savas kļūdas un to radītās sekas.
Šodien neielaidies nesaprātīgos darījumos vai dari to tikai ar kāda atbalstu. Viens nebūsi cīnītājs. Pat ja šķiet, ka sagaidāma izdošanās, ļoti nopietni apsver visus drošības pasākumus un rezerves variantus.
Mācies sadarboties ar dažādu rangu un amatu cilvēkiem. Šodien visu atbildību un darba apjomu nekrauj savos plecos, bet centies sadalīt pienākumus un pārgrupēt atbildības.
Lai šodien kaut ko ievērojamu sasniegtu un panāktu vēlamo rezultātu, tev jāspēj pavērot notiekošo kā arī paskatīties uz sevi esošās situācijas kontekstā. Ja nevari izpaust šīs kvalitātes, tad izvēlies godīgu un tiešu valodu.
Piemērota diena, lai nodarbotos ar sevis slavināšanu un savu preču vai pakalpojumu mārketingu. Šajās tirgus aktivitātēs iesaisti arī savus draugus, jo viņu idejas var izrādīties īpaši oriģinālas un neatvairāmas.
Profesionālo problēmu risināšanā ir jāiegulda visi tavi dzīvības spēki. Tomēr šīs pūles nebūs veltīgas, jo saņemsi nepārprotamas norādes par izcili paveikto darbu un arī maciņam būs dzīvības un prieka aura.
Dinamiskā notikumu attīstība tevī iedegs sacensības dzirksti un būsi laimīgs, ja sāksies intuitīvā spēle. Panākumus ietekmēs tava inteliģence un māka uztaustīt neordinārus pavedienus un ceļus.
Šodien tevi var piemeklēt sevis noniecināšanas lēkmes, tāpēc profilaktiskos nolūkos sagatavo sev uzslavu sarakstu, kas vismaz nedaudz tevi organizēs un turēs ierindā. Dienu nobeidz, uzsitot sev uz pleca un uzsaucot karstvīna glāzi.
Šodienas dabas dāvāto lādiņu šauj uz visām pusēm. Šodien vari izpausties gan fiziski, gan mentāli, gan mākslās, gan eksaktajās sfērās. Arī pārgalvīgākie soļi ir jāsper ar pienācīgu atbildības un pienākuma sajūtu.
Šodien nedrīksti ļauties inertumam un sevis žēlošanai. Nesēdi rokas salicis, bet uzvelc mici un siltos dūraiņus un ķeries klāt tām lietām, par kurām īpašu interesi izrāda tavi kolēģi vai konkurenti.
Ja izmantosi vislabākās no savu īpašību klāsta, vari tikt pie vakantas un daudzsološas biznesa nišiņas. Lēmumus pieņem nekavējoties un rīkojies intuitīvi. Pirms piparkūka rokā, nevienam nestāsti, ka dosies uz veikalu.
Uzvara pār Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī deva ticību Latvijai un pārliecību par saviem spēkiem, pirmdien, 11.novembra krastmalā uzrunājot Lāčplēša dienas militārās parādes un tautas gājiena dalībniekus, sacīja Valsts prezidents Egils Levits.
“Tā bija uzvara ne tikai pār konkrētiem ienaidniekiem, bet arī pār neticību saviem spēkiem un savai valstij. Lāčplēša diena ir mūsu valstsgribas apstiprinājuma dienu,” uzsvēra Levits.
“Latvijas valsts pamatā ir mūsu tautas negrozāmā valstsgriba – griba uzturēt pašiem savu neatkarīgu valsti un pašiem lemt par savu nākotni,” sacīja prezidents, “ja kāds vaicātu, kā varētu sajust vai saskatīt valstsgribu, mēs droši varam atgādināt par mūsu armijas un mūsu tautas uzvaru pār Bermontu pie Rīgas.”
Valsts prezidents uzrunā uzsvēra, ka pirms 100 gadiem bija pienācis kritisks brīdis Latvijas valstiskumam, kad pirms gada dibinātā valsts varēja zaudēt visu. “Cīņas un uzvara pār Bermontu bija pagrieziena punkts, kad cīņai cēlās visa tauta,” sacīja Levits.
“Latvijas armijā pieteicās brīvprātīgie, kuri bija gatavi ar ieročiem rokās aizstāvēt Latviju. Sabiedrība iesaistījās ar ziedojumiem un palīdzību armijas uzturēšanā un apgādē, rūpēs par ievainotajiem. Visa tauta bija frontē par Latviju, pret tās ienaidniekiem,” uzsvēra prezidents, “uzvara pār Bermontu deva to ticību Latvijai un pārliecību par savu spēku, kas ļāva atbrīvot Latvijas zemi un pabeigt brīvības cīņas pašiem saviem spēkiem un savā neatkarīgā valstī.”
Pēc prezidenta vārdiem, 11.novembrī mēs simboliski svinam mūsu uzvaru neatkarības karā. “Tā bija uzvara ne tikai pār konkrētu ienaidnieku. Tā bija uzvara pār neticību saviem spēkiem, neticību savas valsts neatkarībai un nākotnei. Tā bija uzvara pār palikšanu malā un vienaldzību pret kopējo labumu.”
Foto: Militārā parāde un tautas gājiens 11. novembra krastmalā
Viņš uzsvēra, ka gadsimtu senās cīņas pierādīja, ka valsti nosargāt nevar tikai karavīri vieni paši, to var tikai tauta visa kopā. “Arī tagad veidojam visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu un nepaliksim vienaldzīgi malā, kad jāiestājas par Latviju,” teica Levits.
“Nekad neļausim neticībai savas valsts nākotnei un neatkarībai mūs uzvarēt! Nekad nepaliksim vienaldzīgi malā, kad jāiestājas par Latviju!” aicināja Levits, “mūsu tautas Lāčplēša cilts spēks ir neuzvarams, ja mēs esam kopā par Latviju un mūsu valstsgriba ir stipra.”
Aģentūra LETA novēroja, ka militārajā parādē no 11.novembra krastmalas pāri Akmens tiltam uz Latvijas Nacionālo bibliotēku jeb Gaismas pili devās karavīru, zemessargu, robežsargu, policijas un ugunsdzēsēju vienības, tostarp viena apakšvienība, kas bija tērpta vēsturiskajās uniformās ar vēsturiskajām bruņucepurēm.
Parādes priekšgalā pāri Akmens tiltam devās valsts augstākās amatpersonas un Nacionālo bruņoto spēku komandieri.
Pēc militārajām vienībām tautas gājienā pāri Akmens tiltam pievienojās vairāki tūkstoši cilvēku – gan lāpu gājiena dalībnieki, gan tie skatītāji, kas bija devušies iedegt svecīti pie Rīgas pils mūriem un vērot parādi.
Pirms tam ap plkst.19 lāpu gājiena dalībnieki Daugavā ielaida uguns plostu, kurš tika izdedzināts ar Brāļu kapos no mūžīgās uguns aizdedzināto lāpu liesmu.
Jau pirms plkst.19 pie Rīgas pils mūra un tā pakājē bija izvietotas tūkstošiem svecīšu, vakara laikā cilvēki turpināja nākt pie pils un novietot savas svecītes.
Ielaižot Daugavā uguns plostu un novietojot svecītes pie pils mūra, cilvēki dziedāja patriotiskās karavīru dziesmas, novēroja LETA.
Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919.gada 11.novembra – datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.
Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Tiek uzskatīts, ka tieši šajās dienās izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis – lai gan Latvijas neatkarība bija pasludināta, valstī joprojām atradās vācu un krievu karaspēks. Tikai 1919.gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.
Ar 1919.gada 11.novembri simboliski tiek datēta arī Latvijas valsts apbalvojuma – Lāčplēša Kara ordeņa – izveide. Lāčplēša Kara ordeni, kura devīze ir “Par Latviju”, piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā tika pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.
Latvijas Brīvības cīņas ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums.
Savukārt Bermontiādes cīņas, kurās Latvijas armija ar sabiedrotajiem cīnījās pret Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju, norisinājās no 1919.gada oktobra līdz decembrim. Cīņas ir ievērojamas ar to, ka sākotnēji nelielā Latvijas valsts armija ar ierobežotiem resursiem spēja sakaut skaitliski daudz lielāko un labāk bruņoto Rietumu brīvprātīgo armiju. Kā galvenie Latvijas valsts armijas uzvaras iemesli tiek minēta latviešu karavīru drosme un varonīgums, sabiedroto valstu sniegtais atbalsts Latvijai, pretinieka armijas iniciatīvas trūkums un sliktā kaujas organizācija. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.
TOP komentāri
Iveta Sidere
Latvijas patriots
Ricards Darznieks