Levits uzteic “BIOR” ieguldījumu Covid-19 apkarošanā

2 komentāri

Valstiski svarīgu lēmumu pieņemšanā daudz vairāk būtu jāņem vērā zinātnieku pētījumi, apmeklējot valsts zinātnisko institūtu “BIOR”, 12. jūlijā akcentēja Valsts prezidents Egils Levits.

Covid-19 pandēmija zinātnes nozīmīgumu ir parādījusi tik spilgti kā nekad – gan pētot vīrusa mutācijas, gan saražojot vakcīnas neredzēti īsā laikā – tā, apmeklējot valsts zinātnisko institūtu “BIOR”, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits. Īpaši Levits uzteica jauna monitoringa ieviešanu, kas ļauj noteikti Covid-19 koncentrāciju notekūdeņos.

Valsts prezidents Egils Levits

“Jūs izstrādājāt jaunu monitoringa modeli, tādā veidā prognozējot slimības uzliesmojumus un smaguma punktus vai vietas, kur tas var uzliesmot. Jāsaka – kamēr citur vēl cīnās ar fragmentēties notekūdeņu pētniecības darbiem, mums jau ir ieviesta valsts apstiprināta notekūdeņu monitoringa programma.”

Prezidents slavēja arī “BIOR” ieguldījumu rūpēs par dzīvnieku veselību, kā arī pauda gandarījumu par institūta augstajiem sasniegumiem starptautiskā mērogā. Savukārt institūta vadība, iepazīstinot ar 10 gados paveikto, uzsvēra starpnozaru sadarbības nozīmi zinātnes attīstībā.

“Šī te multidisciplinārā pieeja, starpsektoru sadarbība pētniecībā ir tā, kura nodrošinās daudz veiksmīgāku izpratni par slimību pārneses mehānismiem, par slimību jauniem rezervuāriem un arī – lai mēs būtu gatavāki pētniecībā daudzu jaunu saslimšanu izpētē,” tā zinātniskā institūta “Bior” direktors Aivars Bērziņš.

Vienlaikus zinātnieku vērsa arī uzmanību uz valsts atvēlēto finansējumu, kurš, salīdzinot ar kaimiņvalstīm, krietni iepaliek, tādējādi arī padarot grūtāku izaugsmi. Tāpat abas puses bija vienisprātis, ka zinātniskie pētījumi valstiski svarīgu lēmumu pieņemšanā būtu jāņem vērā daudz stingrāk.

2 komentāri